Sporto entuziastai varžėsi bėgime „Anykščiai – Puntuko akmuo – Anykščiai“ (FOTO, VIDEO)

IMG_4159Kad sportas – sveikata – vieša paslaptis! Vieša paslaptis ir tai, kad bėgimo renginiai itin populiarūs ne tik didžiuosiuose miestuose!

Gegužės 1 d. 52-ąjį kartą tradiciškai visi bėgikai rinkosi į Anykščius, į organizuojamą bėgimą „Anykščiai – Puntuko akmuo – Anykščiai“. Dalyviai varžėsi 3 km, 6 km ir 11 km  distancijose atskirose amžiaus grupėse. Bėgime startavo virš 270 dalyvių iš įvairių Lietuvos miestų – Kupiškio, Zarasų, Kaišiadorių, Utenos, Ukmergės, Paberžės, Rokiškio, Molėtų, Pasvalio, Kėdainių, Šiaulių, Vilniaus, Panevėžio, Kauno, Klaipėdos, Jonavos, Biržų bei gausiausias dalyvių būrys iš Anykščių rajono.

Mieste vyravo šventiška anykštėnų nuotaika: nuošalesnėse gatvelėse treniravosi bėgikai, vaikai ir suaugusieji būriavosi Vyskupo skvere, prie Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešosios bibliotekos, kur vyko dalyvių registracija, skambėjo muzika.

Bėgikus pasveikino ir gerų startų palinkėjo Anykščių rajono vicemeras Sigutis Obelevičius, Lietuvos Respublikos seimo narys Sergejus Jovaiša.

Po oficialių sveikinimųį startą stojo22 mažieji bėgikai, kurių tarpe buvo patys jauniausieji bėgimo dalyviai – dviejų metukų Augustė Bugailiškytė, Anna Marta Krisiūnaitė, Deimantė Žukauskaitė, Daugirdas Velėnius, Mykolas Tumavičius.

Ikimokyklinio amžiaus mergaitės ir berniukai įveikė 300 m „maratoną“. Berniukų tarpe pirmas atbėgo penkiametis anykštėnas Jogaila Zlatkus, antrą vietą užėmė šešiametis molėtiškis Karolis Tamaševskis, trečią –anykštėnas Pranciškus Bugailiškis.

Mergaičių grupėje laimėjo anykštietė Gytė Pupelytė (2008 m.g.), antrą vietą užėmė Smilgė Griškutė (2009 m.g.), trečią – Milda Nargėlaitė.

1-2 klasių – mergaitės ir berniukai bėgo 500 m distanciją.

Pramoginiame bėgime „Puntukėlis“ 1-2 klasių mergaičių grupėje 500 metrų distanciją įveikė ir varžybas laimėjo Elžbieta Bugailiškytė, antroji atbėgo Austėja Kustaitė iš Troškūnų, trečia – Gustė Stankevičiūtė iš Anykščių. Berniukų grupėje pirmas finišavo troškūnietis Titas Morkūnas, antras – anykštietis Matas Niaura, trečias – anykštietis Aivaras Lelenka.

3-4 klasių grupėje mergaičių grupėje greičiausia buvo Gabija Šinkūnaitė iš Anykščių, antra – anykštietė Emilė Stankevičiūtė, trečia – Gitana Bagdonaitė iš Zarasų; berniukų grupėje pirmas atbėgo Danielius Bartusevič iš Paberžės, antrą ir trečią vietas užėmė anykštėnai Gražvydas Mackevičius ir Kipras Gvozdas.

Nugalėtojai ir prizininkai atskirose amžiaus grupėse:

2001  m.g.  ir jaunesnių mergaičių grupėje (3 km)

I vieta – Ugnė Naudžiūnaitė iš Kaišiadorių (0:13:01.8)

II vieta – Viktorija Leščevskaja iš Paberžės (0:13:04.5)

III vieta – Samanta Grigorjeva iš Utenos (0:13:07.2)

4 vieta – Rima Raišelytė iš Troškūnų (0:13:35.2)

6 vieta – Fausta Repečkaitė iš Anykščių (0:14:25.5)

8 vieta – Kamilė Vaišvilaitė iš Anykščių (0:14:43.8)

9 vieta – Miglė Mincytė iš Traupio (0:14:44.2)

10 vieta – Andželika Zlatkutė iš Anykščių (0:14:47.0)

2001 m.g.  ir jaunesnių berniukų grupėje (3 km)

I vieta – Gžegož Semaško iš Paberžės (0:10:57.7)

II vieta – Žanas Zabulis iš Kupiškio (0:11:18.0)

III vieta – Edvinas Šimonutis iš Anykščių (0:12:03.7)

5 vieta – Eimantas Zagorskas iš Anykščių (0:12:45.6)

6 vieta – Dominykas Bugailiškis iš Anykščių (0:12:48.8)

8 vieta – Žygimantas Jakubaitis iš Troškūnų (0:13:09.8)

9 vieta – Ernestas Gailiušis iš Troškūnų (0:13:14.5)

2000-1997 m.g. merginų grupėje (6 km)

I vieta – Patricija Mingėlaitė iš Panevėžio (0:25:45.8)

II vieta – Darija Jankauskaitė iš Anykščių (0:26:07.1)

III vieta – Virginija Dvainytė iš Zarasų (0:28:35.8)

4 vieta – Deimantė Kabošiūtė iš Troškūnų (0:28:49.1)

6 vieta – Rūta Banytė iš Anykščių (0:29:21.6)

10 vieta – Lidija Koleinikovaitė iš Anykščių (0:30:19.8)

2000-1997 m.g. vaikinų grupėje (6 km)

I vieta – Stasys Truskauskas iš Kaišiadorių (0:21:58.9)

II vieta – Arnas Čekanavičius iš Jonavos (0:22:09:1)

III vieta – Ąžuolas Bajoravičius iš Anykščių (0:22:32.8)

5 vieta – Ainis Butkys iš Anykščių (0:23:16.0)

6 vieta – Žygimantas Jazokas iš Troškūnų (0:24:07.0)

7 vieta – Linas Banys iš Anykščių (0:24:14.4)

10 vieta – Benas Pociūnas iš Anykščių (0:25:40.4)

1996-1980 m.g. moterų grupėje (11 km)

I vieta – Vytautė Pabiržytė iš Kauno (0:43:58.1)

II vieta – Rūta Marija Trimonytė iš Riešės (0:45:17.6)

III vieta – Neda Bukovskytė iš Utenos (0:49:01.9)

4 vieta – Roberta Jasikonytė iš Anykščių (0:52:01.6)

6 vieta – Miglė Petrošiūnaitė iš Anykščių (1:00:03.5)

8 vieta – Kristina Kežutytė iš Anykščių (1:03:41.9)

9 vieta – Indrė Valeikaitė iš Kavarsko (1:04:53.6)

10 vieta – Eglė Šimanavičiūtė iš Anykščių (1:08:51.2)

1996-1980 m.g. vyrų grupėje (11 km)

I vieta – Aurimas Skinulis iš Kėdainių (0:36:54.1)

II vieta – Justinas Križinauskas iš Šiaulių (0:37:14.2)

III vieta – Ramūnas Vilčinskas iš Kauno (0:38:53.9)

6 vieta – Gytis Krivickas iš Anykščių (0:40:56.3)

8 vieta – Aleksandras Zaicevas iš Anykščių (0:42:49.5)

10 vieta – Tomas Krivickas iš Anykščių (0:44:50.5)

1979 m.g. ir vyresnių moterų grupėje (11 km)

I vieta – Birutė Striukienė iš Vilniaus (0:54:16.0)

II vieta – Diana Balužytė iš Kupiškio (0:55:10.9)

III vieta – Gintarė Litvinavičienė iš Jonavos (0:56:35.8)

1979-1969 m.g. vyrų grupėje (11 km)

I vieta – Petras Pranskūnas iš Vilniaus (0:37:54.0)

II vieta – Valdas Gudaitis iš Anykščių (0:40:52.7)

III vieta – Vytautas Radzevičius iš Panevėžio (0:45:02.5)

6 vieta – Darius Strazdas, Kaunas –Anykščiai (0:50:15.1)

9 vieta – Vaidas Strazdas iš Anykščių (0:54:21.1)

1968-1959  m.g. vyrų grupėje (11 km)

I vieta – Vytautas Gražys iš Paberžės (0:38:15.4)

II vieta – Dainius Gorskis iš Panevėžio (0:38:31.0)

III vieta – Virgilijus Muralis iš Jonavos (0:41:43.4)

5 vieta – Arvydas Krikščiūnas iš Troškūnų (0:45:01.9)

1958 m.g. ir vyresnių vyrų grupėje (11 km)

I vieta – Stasys Česnauskas iš Biržų (0:45:37.9)

II vieta – Zenonas Balčiauskas iš Pasvalio (0:47:24)

III vieta – Romas Jasinskas iš Panevėžio (0:51:33.5)

4 vieta – Juozas Šimoliūnas iš Anykščių (0:56:02.2)

Nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti prizais, pagrindinio nuotolio greičiausi vyrai ir moterys – piniginiais prizais.

Vyriausi, tradicinio bėgimo dalyviai, Jonas Vilčinskas iš Vilniaus (1939 m.g.), Birutė Striukienė iš Vilniaus, jauniausias bėgikas – Benas Balčiauskas iš Pasvalio (7 metai) buvo apdovanoti specialiais prizais. Visi, kurie pasiekė finišą, buvo apdovanoti bėgimo medaliais.

Anykščių Kūno kultūros ir sporto centras nuoširdžiai dėkoja rėmėjams, kurie prisidėjo prie šventės vykdymo: Anykščių rajono savivaldybei, Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondui, UAB „Maistas Sportui“ vadovui Mindaugui Varnui, Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešosios bibliotekos direktoriui Romui Kutkai, „Kalita“ slidinėjimo centro vadovui Liudvikui Avietei, Ignalinos visuomenės sveikatos biuro Anykščių skyriui, Viešosios įstaigos „Sveikatos oazė“ direktorei Sonatai Veršelienei, Anykščių technikos sporto klubo „Motosportas“ vadovui Romualdui Vitkui, Anykščių menų centro direktoriui Tomui Tuskeniui. Informaciniams rėmėjams  – naujienų portalui „Nykščiai“,  Anykščių krašto laikraščiui „Šilelis“, regioniniam naujienų portalui „Anykšta“.

Nuoširdžiai dėkojame visų mūsų saugumu besirūpinusiam Anykščių rajono policijos komisariatui.

Ačiū Jums visiems, kurie mažais ar dideliais darbais prisidėjote organizuojant 52-ąjį bėgimą „Anykščiai – Puntuko akmuo – Anykščiai“.

Bėgimo organizatoriai

Visi rezultatai: 3 km distancija6 km distancija , 11 km distancija , prizininkai



Autorius:

Pasidalinkite