„Metų kilnaus poelgio“ nominacijoje – V. Strolios triumfas

 

Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete (LTOK) antradienį pagerbti Lietuvos kilnaus sportinio elgesio apdovanojimų laureatai. Ceremonijos metu apdovanojimus herojams įteikė olimpinė čempionė, LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė ir Lietuvos kilnaus elgesio sporte (angl. „Fair Play“) komiteto prezidentė, olimpietė Austra Skujytė.

„Kilnus sportinis elgesys yra savybė, dėl kurios nereikia lieti prakaito sporto salėse ar stadionuose. Tai nuoširdūs poelgiai, noras padėti, siekiamybė varžytis sąžiningai. Skirti savo laiką ir jėgas nuo agresorės kenčiančiai Ukrainai, ištiesti pagalbos ranką varžovui ir dėl to net paaukoti prizines vietas, savo laisvą laiką savanoriškai skirti bendruomenės ugdymui – visa tai jau savaime yra čempioniški poelgiai, kurie verti daugiau nei medalio.

Ačiū, kad esate pavyzdys mūsų visuomenei ir tikiu, kad garsiai nuskambėjusios jūsų istorijos įkvėps ne vieną“, – sveikindama ceremonijos dalyvius kalbėjo olimpinė čempionė D. Gudzinevičiūtė.

28-ą kartą LTOK surengtuose apdovanojimuose pagerbti šešių nominacijų herojai – „Už viso gyvenimo nuopelnus”, „2022 m. kilnus poelgis”, „2022 m. jaunojo sportininko ar jaunimo komandos kilnus poelgis“, „Jaunasis sportininkas – pavyzdys bendraamžiams“, „Fair Play projektas“ ir „Fair play organizacija“.

Į nominacijas pretenduoti galėjo tiek mėgėjai, tiek profesionalūs sportininkai, kilniu elgesiu pasižymėję aikštėje arba už jos ribų, taip pat sąžiningą sportą, olimpines vertybes, kilnų elgesį sporto varžybose ar bendruomenės gyvenime skatinančios organizacijos ar įvairiausių sporto šakų atstovus, komandas, judėjimus remiančios įstaigos.

Visus nominantus analizavo ir vertino Lietuvos kilnaus sportinio elgesio komisija, kuri iš būrio kandidatų išrinko kiekvienos nominacijos laureatus.

„Metų kilnaus poelgio“ nominacijoje apdovanotas Lietuvos olimpietis, biatlonininkas Vytautas Strolia.

Penktame 2021 – 2022 metų pasaulio biatlono taurės etape Rūpoldinge Vytautas Strolia per plauką neiškovojo pirmo karjeroje medalio, kuris būtų buvęs pirmasis nepriklausomos Lietuvos istorijoje. Tada jį 10 km sprinto varžybose vos 1,5 sek. pranoko baltarusis Antonas Smolskis. Kitame, šeštame, pasaulio taurės etape Antholce bendro starto rungtyje būtent šiam baltarusiui atsisegė slidė. Vytautas nedvejodamas ją pagavo bei meistriškai perdavė varžovui, o tai leido varžovui sutaupyti keliolika ar net keliasdešimt sekundžių. Šis epizodas daugybę kartų buvo kartojamas kaip „Fair Play“ pavyzdys per „Eurosport“ televiziją, o Lietuva, dėka V. Strolios poelgio, sulaukė dėmesio visoje Europoje.

„Žinia, kad būsiu apdovanotas Lietuvos kilnaus sportinio elgesio apdovanojimuose man buvo labai netikėta. Tuo metu, kai padaviau slidę, galvojau tiesiog apie varžybas, apie distanciją, kaip visuomet per varžybas. Iš tikrųjų visiškai pamiršau tą momentą, kol jo nepriminė treneriai po finišo. Po varžybų kalbėjome su Antonu, jis man tiesiog padėkojo, bet aš nieko daugiau ir nesitikėčiau.

Aš nuo vaikystės buvau auklėjamas padėti neprašomas ir tai buvo pareiga, padėti kitam žmogui. Visada šalia savęs mačiau tokį savo šeimos pavyzdį. Tad negaliu sakyti, kad čia yra kažkoks žygdarbis, aš manau, kad tai turime daryti kiekvienas iškilus panašiai situacijai ir absoliučiai to nesureikšminti. Už tokius dalykus nesitikiu apdovanojimų. Smagu, kad tai prisimenama ir tikiuosi, kad kažkam tai suteiks stimulo padėti kitiems, bet daug dėmesio už tai man tikrai nereikia. Tiesiog, norėčiau, kad žmonės kuo dažniau padėtų vieni kitiems, nes nuo to tampama tik laimingesniais, o laiminga visuomenė yra stipri visuomenė“, – kalbėjo šiuo metu varžybų Vokietijoje laukiantis V. Strolia.

ltok.lt

akksc.lt:

Pasidalinkite