Į Europos čempionatą išvykstanti G. Bražaitė: apie tikslus ir pasiruošimą

 

Balandžio 3–11 dienomis Maskvoje (Rusija) bus surengtas vienas svarbiausių metų sporto renginių – Europos sunkiosios atletikos čempionatas.

Pirmenybėse pasirodymus surengs net du anykštėnai – AKKSC sportininkė ir trenerė Gintarė Bražaitė bei Arnas Šidiškis, kuris šiuo metu atstovauja Klaipėdos sunkiosios atletikos sporto klubui.

Apie pasiruošimą ir tikslus Maskvoje akksc.lt svetainei papasakojo šalies rekordininkė G. Bražaitė.

„Čempionate gali dalyvauti visos norinčios šalys, pavyzdžiui, Anglija, Vokietija, Latvija, Estija , Ispanija, Italija, Turkija, Moldova, Slovakija ir kitos. Kategorijoje gali susirinkti ir per 30 dalyvių, todėl kartais dalyviai išskirstomi į pogrupius A, B ir C, kuriose būna po 10 sportininkų“, – būsimą sistemą aiškino G. Bražaitė.

„Pirmenybėse gali dalyvauti ir nepasiekiantys aukštų rezultatų atletai, čia viskas atsiremia į pinigus. Aišku, jei užimtum paskutinę vietą, gal niekas ir nevežtų, nes tiesiog neapsimoka. Galima be jokių problemų patekti į čempionatą, nes nėra atrankų. Aišku, olimpinės žaidynės – jau kitas reikalas“, – teigė sportininkė.

Anot sunkiaatletės, pasirengimo laikotarpiu jai teko susidurti ir su papildomais iššūkiais.

„Pasiruošimas vyko įvairiai. Jau buvo pakilimas, bet tada peršalau, teko savaitę pailsėti.

Tuomet vėl reikėjo pasivyti laiką. Dabar jau kaip ir jaučiuosi tvirčiau, šiek tiek maudžia kelį, bet, manau, tai neturėtų trukdyti ir pasieksiu užsibrėžtą tikslą.

Su treneriu pakalbame, aišku, norime, kad viskas būtų gerai, be traumų, be „barankių” (nulinio rezultato), yra galimybė kovoti dėl prizinės vietos, bet sakome, kaip bus, taip. Čia lemia ir sėkmė bei kaip pasirodys varžovės.

Norėčiau išlaikyti bent 5 vietą, o dėl rezultato, būtų šaunu, jei iškelčiau kokius 97 ir 118 kg“, – sakė G. Bražaitė, kuri kalbėjo apie pagrindines priešininkes.

„Čempionate visos yra varžovės, žvelgiant į rezultatus, esame viena šalia kitos. Dabar pagrindinės konkurentės yra rumunė, bulgarė, ispanė. Pasistengsiu padaryti, ką galiu, o bus taip, kaip bus“, – prieš išvykdama sakė anykštėnė.

akksc.lt:

Pasidalinkite