G. Bražaitė: apie Europos čempionatą, teisėjų signalą ir ateities planus (VIDEO)

 

Anykščių KKSC sunkiaatletė ir trenerė Gintarė Bražaitė toliau garsina Lietuvą visame pasaulyje.

Praėjusią savaitę anykštėnė dalyvavo Armėnijoje surengtame Europos čempionate, kur užėmė šeštą vietą.

Užtikrintai štangą kėlusi sportininkė sugebėjo pagerinti ir tris Lietuvos rekordus.

Sugrįžusi į Lietuvą G. Bražaitė svetainei akksc.lt  papasakojo apie Senojo žemyno pirmenybes bei netikėtą techninį nesklandumą stūmimo veiksme.

„Rimtai ruoštis Europos čempionatui pradėjome prieš du mėnesius. Viskas vyko sklandžiai. Planavome geresnį rezultatą rovimo rungtyje – jei būtume tai įgyvendinę Armėnijoje, būčiau užėmusi prizinę vietą.

Vis dėlto likus porai savaičių iki čempionato atsirado skausmai, kurie trukdė ruoštis ir tai mane šiek tiek pristabdė rovimo veiksme. Aišku, džiaugiuosi, kad pavyko štangos stūmimas“, – sakė sunkiaatletė, kuri plačiau papasakojo apie  Kaukazo valstybę.

„Išvažiuojant Lietuvoje dar buvo vėsu, o nuvykus į Armėniją – ten jau karšta. Man paliko įspūdį šios šalies kalnai, ypač – Ararato kalnas. Ten mažai žalumos, daugiau visokių uolienų. Aišku, atvykus iš tokio Anykščių miestelio Jerevane jaučiasi daug judėjimo, matosi daug žmonių.

Čempionate viskas buvo aiškiai sudėliota kur ir kada vyks, taigi, šis čempionatas iš organizacinės pusės pasirodė tikrai gerai.

Kadangi jau nuo gruodžio mėnesio prasidėjo atrankinės varžybos į olimpiadą (toks buvo ir šis Europos čempionatas), todėl į Armėniją suvažiavo visos pajėgiausios varžovės, kurių gretose buvo ir matytų veidų, ir naujokių. Konkurencija didėja kiekvienais metais ir daugėja pajėgių priešininkių“, – teigė G. Bražaitė.

Anot Lietuvos rekordininkės, įsimintinus rezultatus yra privaloma demonstruoti kiekviename čempionate. Jerevane G. Bražaitė rovimo veiksmu iškėlė 96 kg sveriančią štangą, stūmimo veiksmu – 124 kg štangą ir dvikovėje surinko 220 kg. Tai – nauji Lietuvos rekordai.

„Rekordų reikia siekti norint užimti kuo aukštesnę vietą. Jei trokštu pasirodyti gerai, kartais tiesiog privalau pasižymėti rekordais, nes senų rezultatų jau neužtenka.

Tuo metu negalvojau apie rekordus, reikėjo demonstruoti rezultatą. Manau, kad daug kam bus įdomu, jei pamatys tą vaizdo įrašą stūmimo rungtyje. Iškėliau į viršų štangą, laikiau ją ir vis nėra signalo. Tuomet apėmė vidinis jausmas ir per anksti štangą nuleidau.

Bet vyriausias treneris komisijai pateikė „challenge’ą“ ir tuomet buvo nuspręsta, kad signalas turėjo būti duotas ir kėlimas buvo užskaitytas.

Man tokia situacija rimtose varžybose susiklostė pirmą sykį. Europos pirmenybėse debiutavo Aistė Anciukevičė, kuri taip pat yra Lietuvos rekordininkė, svorio kategorijoje iki 55 kilogramų. Aistė minėjo, kad buvo nesklandumų su tuo signalu“, – sakė G. Bražaitė, kuri kalbėjo apie artimiausius planus.

„Dabar kiek išeis – savaitę ar dvi – pailsėsiu nuo štangos kėlimo, tačiau vis tiek palaikysiu bendrą fizinį pasirengimą. Spręsime su treneriu bei LIetuvos federacija dėl kitų atrankinių varžybų į Paryžiaus olimpiadą. Artimiausi turnyrai dabar bus Kuboje ir Saudo Arabijoje.“

akksc.lt:

Pasidalinkite