Europos judrumo savaitė Troškūnuose (FOTO)

5757Europos judrumo savaitę Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijos mokiniai pažymėjo sportiškai.

Keturių komandų futbolo turnyre varžėsi Traupio pagrindinės mokyklos – daugiafunkcinio centro, Kavarsko pagrindinės mokyklos – daugiafunkcinio centro ir dvi Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijos 8 – 10 klasių mokinių komandos.

Atkaklios kovos futbolo aikštėje tarp Troškūnų I komandos ir Kavarsko mokinių komandos baigėsi be įvarčių ir teisę žaisti finale nulėmė baudinių mušimas.

Taiklesni buvo kavarskiečiai, kurie džiaugėsi pergale. Troškūnų II komanda nugalėjo Traupio pagrindinės mokyklos komandą. Dėl trečios vietos kovoję traupiečiai atkakliai priešinosi vyresniems troškūniečiams ir tik antrojo kėlinuko pabaigoje praleido du įvarčius, tad liko turnyre ketvirti.

Finalinė kova tarp kavarskiečių ir Troškūnų II komandos vėl baigėsi be įvarčių. Šį kartą, baudinius mušti labiau sekėsi troškūniečiams, kurie nugalėjo kavarskiečius ir tapo turnyro nugalėtojais.

Turnyro nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti medaliais.

Šešiolika troškūniečių ryžosi išbandyti save dviračių žygyje maršrutu Troškūnai – Vidugiriai (Kazio Inčiūros tėviškė ) – Viešintos – Troškūnai.

Įveikti 40 kilometrų trasą, esant gražiai dienai ir gerai kompanijai, vienas malonumas.

Jaunuoliai turėjo galimybę pamatyti griūvančius Vašuokėnų dvaro likučius, aplankyti K.Inčiūros tėviškę, pailsėti prie Viešintų ežero, aplankyti Viešintų pagrindinę mokyklą- daugiafunkcinį centrą, pabendrauti su mokyklos direktore Vita Abraškevičiene ir kūno kultūros mokytoju Valentinu Lukoševičiumi.

Pasirodo, ne toks jau tas didelis atstumas, kai gera nuotaika. Tiesa, kitą rytą, kaip teigė važiavusieji, „kojos truputi jautėsi“.

Net 143 mokiniai dalyvavo Troškūnų K. Inčiūros gimnazijos atvirose rudens kroso varžybose puikiame Troškūnų girininkijos Arbaretumo parke.

Sulaukėme svečių net iš Kupiškio r. Subačiaus gimnazijos, Traupio pagrindinės mokyklos – daugiafunkcinio centro. Kroso varžybose dalyvavo nuo nulinukų iki dvyliktokų.

Smagiausiai vyko bėgimas tarp pradinių klasių mokinių. Visi bėgimo dalyviai buvo apdovanoti asmeniniais prizais, o stipriausi 1- 2 , 3– 4 klasių bėgikai – medaliais ir sportiniais treningais.

Tarp pradinukų greičiausi buvo Mykolas Juchno, Erikas Pliskauskas, Andrius Patalauskas, Ineta Šeškaitė, Ema Esmantaitė.

Tarp 5 – 6 klasių mokinių nugalėjo traupietis Simas Šimkus, antrą vietą iškovojo taip pat traupietis Benas Padarauskas, o trečias liko subatėnas Lukas Ulkė.

Merginų grupėje laimėjo troškūnietės: I vieta atiteko Laurai Budrevičiūtei, II- Evelinai Uselytei, III – Katlinai Bareikytei. 7-9 klasių grupėje nugalėjo subatėnas Rytis Kubilius, II – Raivildas Akinis (Traupis), III – Ernestas Gailiušis (Troškūnai).

Merginų tarpe nugalėjo traupietė Miglė Mincytė, II – Žavinta Sobolevskytė (Troškūnai), III – Aida Čekanauskaitė (Subačius).

10 – 12 klasių grupėje greičiausias buvo subatėnas Gabrielius Čekanauskas, II -Arminas Trumpickas, III – Augustinas Morkūnas (abu Troškūnai).

Merginų grupėje pirmos atbėgo troškūnietės Rima Raišelytė, Rimgailė Čeponytė ir Toma Gražytė.