E. Savickaitė: „Labai smagu, kad galėsiu atstovauti Anykščiams bei visai Lietuvai“ (FOTO)

 

Vasario 4–20 dienomis vyks didžiausias žiemos sporto renginys – Pekino olimpinės žaidynės, kuriose dalyvaus 90 nacionalinių olimpinių komitetų bei 2900 geriausių sportininkų iš viso pasaulio.

Į išskirtinį sąrašą pateko ir keturi anykštėnai, o tarp jų – AKKSC auklėtinė Eglė Savickaitė.

17–metė slidininkė džiaugėsi, kad jai pavyko įgyvendinti vieną iš savo svajonių.

„Kai sužinojau, kad patekau į olimpines žaidynes, labai nustebau, nes nesitikėjau būdama tokia jauna pakliūti į tokį renginį. Buvo labai smagu, kad galėsiu atstovauti Anykščiams bei visai Lietuvai.

Anksčiau net minčių nebūdavo apie dalyvavimą olimpinėse žaidynėse. Galvojau, kad kaip ir kiti sportininkai baigsiu mokyklą ir nustosiu sportuoti. Bet patekus į olimpiadą atsirado paskata toliau likti slidinėjime.

Manau, kad čiuožti slidėmis nepristigs motyvacijos ir po olimpinių žaidynių. Gal bus kaip tik atvirkščiai – atsiras daugiau noro sportuoti iki dar kitos olimpiados.

Kinijoje bandysiu pasirodyti kaip įmanoma geriau ir nepadaryti gėdos. Aišku, stengsiuosi įgauti patirties, nors jau esu dalyvavusi jaunimo olimpiadoje ir dabar turiu stipresnį psichologinį pasiruošimą, nes ten, tarkime, iki starto linijos dar reikėdavo važiuoti 2–3 valandas metro, traukiniais su persėdimais“, – sakė E. Savickaitė.

Slidininkės treneris Algis Drūsys teigė, kad Eglės talentas dar labiau suspindo per pastaruosius kelerius metus.

„Ji jau šešerius metus lanko treniruotes. E. Savickaitė sąžiningai dalyvaudavo užsiėmimuose, siekė rezultatų ir turėjo išsikeltus tikslus.

Vieną iš jų pavyko įgyvendinti – ji pateko į Lietuvos olimpinę rinktinę ir vasario 8 dieną sportininkės lauks pirmasis pasirodymas Pekine.

Olimpinėse žaidynėse Eglė startuos 10 kilometrų klasikiniu stiliumi, sprinto laisvuoju stiliumi ir komandinio sprinto klasikiniu stiliumi rungtyse.

Ji dar jauna kaip sportininkė, o slidininkės talentas, teigiamos savybės tarp bendraamžių dar labiau išryškėjo prieš dvejus metus. Sportininkė tarp kolegų tapo lydere ir šiemet pateko į šalies rinktinę.

Iki Pekino olimpinių žaidynių likus porai metų rengėme planus, sportavome ir džiugu, kad viską pavyko gerai įgyvendinti.

Kai sužinojome, kad ji dalyvaus olimpinėse žaidynėse, pagalvojau, kad sunkus darbas atsipirko. Aišku, būtų gerai, kad būsimos olimpinės žaidynės nebūtų paskutinis tokio rango turnyras Eglės karjeroje“, – sakė A. Drūsys.

Autorius:

Pasidalinkite