E. Navašinskaitė pakartojo Lietuvos rekordą

 

Kauno „Žalgirio“ arenos baseine prasidėjo 32-asis AIDA laisvojo nardymo pasaulio čempionatas. Birželio 24 ir 25 dienomis atletai iš 37 šalių startavo dviejų baseino rungčių varžybose – DYNB (nėrimas su dinaminiais plaukmenimis) ir DNF (nėrimas be plaukmenų), kai matuojama, kiek metrų po vandeniu panėrus nuplaukiama į tolį.

Birželio 25 d. Kauno „Žalgirio“ arenos baseine atletai iš viso pasaulio startavo DNF rungtyje. Tarp moterų ir vėl nepralenkiama buvo J. Kozerska (Lenkija), nunėrusi 202 m. Antrąją vietą užėmusi Zsófia Törőcsikn (Vengrija) nuo čempionės atsiliko net 22 metrais – ji nunėrė 180 m, o ukrainietė K. Sadurska su 177 m antrą dieną iš eilės liko trečia.

„Būtų dar koks metriukas į priekį, būtų naujas Lietuvos rekordas“, – juokėsi 6-ąją vietą pasaulyje šioje rungtyje užėmusi Evelina Navašinskaitė, savo minimą geriausią rezultatą Lietuvoje nėrime be plaukmenų baseine – 161 m – pasiekusi ir prieš mėnesį.

„Man labai patinka ši disciplina. Treniruotė po treniruotės, metras po metro, diena po dienos priartėjau prie laisvojo nardymo pasaulio čempionato.

Šiandien, po savo mėgstamiausios rungties (nėrimo varlyte į tolį), išnirau po 161 metrų, pakartojau sau priklausantį Lietuvos rekordą ir iškovojau 6-ąją vietą.

Kai apie tai negalvoju, jaučiuosi eilinis žmogus baseine. Kuomet susimąstau, per kūną eina šiurpai ir keisčiausios vibracijos.“

Birželio 27 d. 32-asis AIDA laisvojo nardymo pasaulio čempionatas bus tęsiamas STA (statinė apnėja) disciplinoje, kuomet sportininkas sulaiko kvėpavimą panardinęs veidą (kvėpavimo takus) į vandenį ir visiškai nejudėdamas, plūduriuodamas ar stovėdamas vandenyje. Tai vienintelė disciplina laisvajame nardyme matuojama pagal išbūtą laiką nekvėpuojant, o ne nuplauktais metrais.

Penktadienį, birželio 28 d. – paskutinė čempionato diena, skirta DYN (nėrimas į tolį su monoplaukmeniu) disciplinai.

akksc.lt:

Pasidalinkite