Dalyvaukite Anykščių rajono krepšinio pirmenybėse! (registracija)

 

Krepšinio gerbėjai kviečiami aktyviai praleisti žiemos mėnesius. Jau gruodžio mėnesio pradžioje startuoja Anykščių rajono pirmenybės, kuriose vėl bus galima išvysti daug pažįstamų veidų, o krepšinio aikštėje virs nenuspėjamos kovos.

Ar „Šilo klinika“ gins praėjusio sezono čempionės titulą? Ar pirmenybėse vėl išvysime komandą iš kito rajono? Ar patobulėjęs jaunimas mes iššūkį žymiai didesnę patirtį sukaupusiems veteranams? Atsakymus į šiuos bei kitus klausimus sužinosime jau greitai.

Kviečiame komandas registruotis 2022/2023 m. ARKL sezonui, susisiekiant kontaktais:

AKKSC direktorius Arvydas Krikščiūnas, tel.: 868611623, el. p.: arvydas.kriksciunas@akksc.lt , varžybų vyr. teisėjas Ramūnas Šližys tel. 861687032, el. p. ramas.slizys@gmail.com

Registracija vyks iki lapkričio 28 dienos. Dėl riboto ekipų dalyvių skaičiaus registracija gali būti sustabdyta anksčiau.

***

56-ŲJŲ ANYKŠČIŲ RAJONO KREPŠINIO PIRMENYBIŲ, SKIRTŲ KREPŠINIO TRENERIUI POVILUI KŪGIUI ATMINTI, NUOSTATAI

TIKSLAI

1.1. Populiarinti krepšinį.
1.2. Kelti komandų meistriškumą ir išsiaiškinti stipriausią Anykščių rajono krepšinio komandą.
1.3. Prisidėti prie gyventojų užimtumo gerinimo.

ORGANIZAVIMAS IR VYKDYMAS

2.1. Pirmenybes organizuoja ir vykdo Anykščių KKSC.
2.2. Pirmenybės vykdomos vadovaujantis oficialiomis krepšinio taisyklėmis ir šiais nuostatais.

DALYVIAI

3.1. Komandą sudaro 15 žaidėjų.
3.2. Pirmenybėse negali rungtyniauti LKL, NKL čempionate dalyvaujantys žaidėjai, išskyrus buvusius ir esamus Anykščių kūno kultūros ir sporto centro auklėtinius, bei Anykščių rajono gyventojus. Vienoje komandoje gali žaisti ne daugiau kaip 3 RKL, 4 Mažų miestelių krepšinio lygos A diviziono žaidėjai. Sezono metu žaidėjas negali pereiti iš vienos komandos į kitą.
3.3. Vienoje komandoje negali žaisti daugiau negu 6 žaidėjai, kurie žaidžia lygose, išvardintose 3.2. punkte
3.4. Komanda, kurioje žaidžia daugiau negu 4 ne Anykščių rajono gyventojai laikoma svečių komanda ir jai taikomas didesnis starto mokestis.

VIETA, LAIKAS, REGISTRACIJA

4.1. Pirmenybės vyks 2022 m. gruodžio – 2023 m. kovo mėnesiais šeštadieniais – sekmadieniais UAB sporto ir laisvalaikio centre „Nykščio namai“ (dėl salės užimtumo kai kurios rungtynės gali būti perkeliamos į Anykščių Jono Biliūno gimnazijos sporto salę).
4.2. Komandos privalo užsiregistruoti iki lapkričio 28 d., o iki pirmų varžybų pristatyti vardines paraiškas su dalyvių pavardėmis ir parašais, patvirtinančiais atsakomybę už savo sveikatą.
4.3. Kiekvienas dalyvis privalo turėti galiojančią sveikatos pažymą, kurioje būtų patvirtintų, kad sportininkas yra sveikas bei gali dalyvauti varžybose. Už tokio leidimo buvimą atsakingas dalyvaujančios komandos vadovas.
4.4. Dėl riboto ekipų dalyvių skaičiaus registracija gali būti sustabdyta anksčiau.
4.5. Komandos privalo žaisti vienoda, tvarkinga apranga.

STARTO MOKESTIS

5.1. Kiekviena Anykščių rajono komanda iki 2023 m. sausio 8 d. privalo sumokėti starto mokestį 150 Eur. Anykščių kūno kultūros ir sporto centro krepšinio komandai starto mokestis netaikomas.
5.2. Papildomas mokestis taikomas ne Anykščių rajono gyventojams, bei svečių komandoms.
5.2.1. Papildomas mokestis registruojant į komandą ne Anykščių rajono gyventojus: pirmas žaidėjas – 25 Eur, antras žaidėjas – 50 Eur (viso 75 Eur), trečias žaidėjas – 75 Eur (viso 150 Eur).
5.2.2. Kitų rajonų komandoms starto mokestis – 350 Eur.

PRAVEDIMO SISTEMA

6.1. Pirmenybėse dalyvaujančios komandos žaidžia vieno rato sistema, pagal tarptautines krepšinio taisykles. Tolimesnė varžybų vykdymo sistema bus nuspręsta atsižvelgiant į dalyvaujančių komandų skaičių. Sistema bus paskelbta prieš prasidedant pirmenybėms.
6.2. Už pergalę skiriami du taškai, už pralaimėjimą – vienas, už neatvykimą – 0 taškų.
6.3. Į rungtynes vėluojančios komandos laukiama 15 min. Komandai neatvykus į rungtynes (be rimtos priežasties) ir apie tai nepranešus organizatoriams, įskaitomas techninis pralaimėjimas 0:20 ir skiriama 60 Eur bauda, kurią privaloma susimokėti iki kitų rungtynių. Neatvykus į rungtynes antrą kartą, komanda šalinama iš pirmenybių ir jos rezultatai anuliuojami.
6.4. Dviem komandoms surinkus vienodą taškų skaičių, pirmenybė suteikiama jų tarpusavio susitikimo nugalėtojui. Surinkus vienodai taškų daugiau kaip dviem komandoms, pirmenybė teikiama komandai, turinčiai daugiausiai laimėjimų jų tarpusavio susitikimuose. Jei laimėjimų skaičius vienodas, vietos nustatomos pagal geresnį taškų santykį tarp komandų, turinčių po lygiai taškų tarpusavio susitikimuose. Jei visi rodikliai sutampa, pirmenybė teikiama komandai, turinčiai geresnį bendrą taškų santykį pogrupyje (lygoje).
6.5. Komanda, dėl objektyvių priežasčių norinti keisti rungtynių datą ir (ar) laiką, privalo apie tai informuoti vyr. teisėją ne vėliau kaip prieš 7 darbo dienas.

DALYVAVIMAS PIRMENYBĖSE. BAUDOS

7.1. Kiekvienas paraiškoje įrašytas krepšininkas privalo sužaisti mažiausiai 50% rungtynių, norint žaisti atkrintamosiose varžybose. Krepšininkas laikomas sužaidęs rungtynes, jei yra užregistruotas rungtynių protokole ir pabuvojo aikštėje rungtynių metu. Papildomai įvesti naują žaidėją bus leidžiama iki 2022 m. sausio 6 d.
7.2. Kiekviena komanda privalo turėti komandos vadovą (juo gali būti ir žaidėjas), kuris tiesiogiai atsako už komandos drausmę salėje, tvarką persirengimo kambariuose varžybų metu ir po jų. Už padarytą materialinę žalą komanda atsiskaito su sporto bazės, kurioje vyksta rungtynės, administracija.
7.3. Už techninę pražangą žaidėjas privalo sumokėti 10 Eur baudą, nesumokėjus – praleisti 1 rungtynes. Už pašalinimą iš aikštelės – 25 Eur baudą, nesumokėjus baudos – praleidžiamos 2 rungtynes.
7.4. Komandos prisiima atsakomybę už tinkamą sirgalių elgesį.
7.5. Varžybų metu žaidėjai už sveikatą atsako patys.

APDOVANOJIMAI

8.1. Komandų žaidėjai, užėmę 1 – 3 vietas, apdovanojami medaliais, komandos prizininkės – taurėmis. Komanda nugalėtoja- pereinamąją taure. Bus išrenkami ir apdovanojami simbolinio penketo žaidėjai ir naudingiausias simbolinio ketverto žaidėjas.

PROTESTAS. JO PADAVIMO IR SVARSTYMO TVARKA

9.1. Jeigu komanda mano, kad jos interesus pažeidė teisėjo (vyr. teisėjo ar teisėjo) sprendimas arba koks kitas įvykis žaidimo metu, komandos kapitonas arba treneris turi kaip galima greičiau (kai tik kamuolys tampa nežaidžiamas ir rungtynių laikrodis yra sustabdytas arba pirmosios minutės pertraukėlės metu) savo pretenzijas ramiai ir mandagiai išsakyti vyresniajam teisėjui.
Vyresnysis teisėjas gali paaiškinti savo sprendimą arba, jei reikia, gali patikslinti rungtynių protokolą, rungtynių rezultatą ir žaidimo laiką.
9.2. Jeigu rungtynėms pasibaigus, komanda tebėra įsitikinusi, kad minėtas įvykis padarė jai žalą, kapitonas nedelsdamas turi pranešti vyr. teisėjui, kad jo komanda protestuoja rungtynių rezultatą. Kapitonas turi pasirašyti protokolo skiltyje, vadinamame „kapitono parašas protesto atveju”.
Tam, kad šis kapitono pareiškimas taptų galiojantis, būtina, jog oficialus komandos vadovas (arba atstovas) patvirtintų šį protestą raštu per 20 min. nuo rungtynių pabaigos.
9.3. Detalus protesto motyvas nėra būtinas. Pakanka parašyti, x komanda protestuoja rungtynių tarp x ir x komandų rezultatą. Rungtynių vyr. teisėjas per valandą apie tai privalo informuoti pirmenybių vyr. teisėją. Protestuojanti komanda artimiausią darbo dieną privalo pirmenybių vyr. teisėjui įteikti protesto tekstą ir įmokėti 30 Eur. garantinį mokestį. Jei protestas patenkinamas, garantinė įmoka grąžinama. Sprendimą dėl protesto priima komisija, susidedanti iš kiekvienos komandos po 1 asmenį per artimiausias tris darbo dienas.

X. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

10.1. Anykščių rajono krepšinio pirmenybės – viešas renginys, kuriame gali būti filmuojama ir fotografuojama.
10.2. Filmuota ar fotografuota medžiaga yra platinama žiniasklaidoje, TV kanalais ir internete.
10.3. Komanda, pateikdama paraišką, patvirtina, kad su šiais nuostatais susipažino ir jų laikysis.

Varžybų organizatoriai pasilieka teisę keisti ir pildyti pirmenybių nuostatus, apie tai informuodami dalyvius jų nurodytais el. paštu ar telefonu.
_____________________________

Kontaktai:

Direktorius tel.: 8 686 11623,el. p.: arvydas.kriksciunas@akksc.lt , varžybų vyr. teisėjas Ramūnas Šližys tel. 8 616 87032, el. p. ramas.slizys@gmail.com

Anykščių kūno kultūros ir sporto centras, įm. kodas: 190049838, adresas: Liudiškių g. 18, LT29130, Anykščiai, atsisk. sąsk.: LT117300010002494213, AB ,,Swedbank“, kodas 73000

akksc.lt:

Pasidalinkite