Anykščiuose tempą diktavo svečiai

Tradiciniame, jau 54-ąjį kartą organizuotame „Anykščiai – Puntuko akmuo – Anykščiai“ bėgime pagrindinėje 12,3 km distancijoje nugalėjo vilnietis Dovydas Stašys ir Austė Janušauskaitė.

Nors gegužės pradžia nelepino savo pavasariška šiluma, tačiau kiek vėsesnis oras puikiai tiko beveik 200-ams bėgikų, kurie savo jėgas išbandė penkiose skirtingose distancijose.

Dalyvių ir žiūrovų gretose netrūko žinomų atletų. Bėgikus ir ypač savo auklėtinius nuoširdžiai palaikė geležiniu žmogumi vadinamas Vidmantas Urbonas. Triatlono treneris iš Panevėžio į Anykščius atvyko su gausiu auklėtinių būriu. Žinomas ultratriatlono meistras praėjusį penktadienį balandžio 28-ąją minėjo savo 58-ąjį gimtadienį. „Geriausios dovanos – auklėtinių progresas ir jų pasiekimai. Čia smagu atvykti, Anykščiai turi viską, ko reikia geram sporto renginiui“, – Anykščiuose šypsojosi triatlono legenda.

Tai ne vienintelė žinoma sporto asmenybė, kuri džiaugėsi bėgikų startais. Nugalėtojus ir prizininkus sveikino ir kiekvieną trasoje palaikė Lietuvos olimpiečių asociacijos nariai, jos prezidentė, olimpinė čempionė Lina Kačiušytė, taip pat olimpiečiai Romualdas Bitė, Robertas Žulpa, Angelė Rupšienė, Birutė Šakickienė, Vidas Bičiulaitis ir Kazimiera Strolienė.

O progų V. Urbonui pasidžiaugti netrūko. Jo auklėtinis Titas Pumputis šeštadienį Panevėžyje elito grupėje užėmė 3-ią vietą, o pirmadienį Anykščiuose bendroje įskaitoje liko 4-tas, o savo amžiaus grupėje lipo ant apdovanojimų pakylos užėmęs trečią vietą (45:32 min.).

Absoliučioje įskaitoje 3-ią vietą užėmė patyręs Dainius Gorskis iš Panevėžio (44:05 min.). Daugelio anykštėnų džiaugsmui antrą vietą užėmė trasos šeimininkas 21-erių Gytis Krivickas, distanciją įveikęs per 44:02 min.

Jį kiek daugiau nei pusantros minutės aplenkė 26-erių vilnietis Dovydas Stašys, kuris nuotolį įveikė per 42:36 min.

Moterų grupėje ilgiausią distanciją sėkmingai įveikė pasaulio ultratriatlono vicečempionė Alina Ranceva – 59:11 min., ji elito grupėje užėmė 3-ią vietą.

Antrą vietą elito grupėje iškovojo mažeikietė Milda Zubavičienė – 57:53 min.

Absoliučioje įskaitoje 3-ioji vieta atiteko šiaulietei Daliai Lukošienei – 54:50 min., antrą vietą iškovojo jonavietei Sonatai Galvydienei – 54:44 min.

Pergale Anykščiuose džiaugėsi Kaune studijuojanti, iš Telšių kilusi 21-erių Austė Janušauskaitė (54:04 min.).

„Gėda prisipažinti, pirmą kartą aplankiau Anykščius ir nebuvau mačiusi Puntuko akmens, tačiau likau maloniai susižavėta gražiu, išpuoselėtu kraštovaizdžiu, išsaugotu gamtos paveldu. Laimėti nesitikėjau, tačiau kaip kiekvienas bėgime dalyvaujantis žmogus, tikiesi kuo geresnio rezultato. Jei nuoširdžiai, labai norėjau patekti į trejetuką ir taip sau dar kartą įrpdyti, jog įdėtos pastangos atsiperka“, – po bėgimo šypsojosi A. Janušauskaitė.

„Bėgti sekėsi neblogai, nors buvo akimirkų, kai atrodė, jog mano tempas „nepakankamas“, buvo minčių „o jeigu atbėgsiu blogai“. Tačiau tokias mintis nuviju, nes turi įtakos psichologinei pusiausvyrai, kuri ilgesnėms distancijoms būtina. Savo tikslą įgyvendinau, nors vis dėlto pasiektas maksimumas buvo netikėtas“, – pridūrė 54-ojo bėgimo Anykščiuose nugalėtoja.

26-erių vilnietis Dovydas Stašys nuo pirmųjų metrų atsiplėšė nuo varžovų ir visą distanciją diktavo tempą. „Anykščiuose startavau antrą kartą, tąkart likau 4-tas. Šiemet pavyko užlipti ant apdovanojimų pakylos aukščiausio laiptelio. Pernai gydžiausi traumą, o šiemet tai vienas pirmųjų mano startų. Trasa šiek tiek pasikeitusi, tačiau įdomi, kartu ir nelengva, ji nėra lygi, yra pakilimų, nedidelių nuokalnių. Po kelerių metų pertraukos vėl smagu laimėti“, – po apdovanojimų kalbėjo D. Stašys, kuris sieks sėkmingai pasirodyti Lietuvos lengvosios atletikos čempionate 5000 m rungtyje.

Renginį stebėjo ir ypatingas svečias – tai šio bėgimo pradininkas Jonas Pajarskas. „Smagu, kad Anykščius atranda vis gausesnis Lietuvos bėgimo bendruomenės būrys. Renginį papuošė olimpiečių atvykimas, manau, jaunimui tai puiki motyvacija siekti sporto aukštumų. Pagal pastaruosius kelerius metus šiemet bėgimas sulaukė gausiausio dalyvių skaičiaus. Smagu, kad giliausias šalies bėgimo tradicijas turintis renginys gali pasigirti ir savo unikalia trasa, ir vis gausėjančiomis dalyvių gretomis“, – teigė anykštietis 77-erių Jonas Pajarskas.

4 km distancijoje nugalėjo Panevėžio triatlono klubo narys Lukas Prokopavičius (14:08 min.), jo klubo draugas Tadas Sereika užėmė 3-ią vietą (15:14 min.). Tarp panevėžiečių įsiterpė antrą vietą iškovojęs Modestas Zauka iš Obelių (14:34 min.).

Merginų įskaitoje tempą diktavo viešnios iš Panevėžio: nugalėjo triatlono klubo narė Evelina Tomkevičiūtė (16:08 min.), antrą vietą užėmė panevėžietė Patricija Mingėlaitė (18:38 min.), trečia – Karolina Lukšytė (19:47 min.).

2 km distancijoje nugalėjo Eimantas Zanizdra (Šiaulių raj., „Lukas“) – 9:30 min., merginų įskaitoje pergale džiaugėsi Gintarė Kvietkauskaitė iš Antazavės miestelio (11:29 min.).

1 km distancijoje pirmas finišavo Klaudijus Kačkis iš Šiaulių rajono (5:08 min.), o mergaičių įskaitoje nugalėjo Viltė Morkūnaitė iš Anykščių rajono.

Renginys prasidėjo nuotaikingu 300 m pačių mažiausiųjų bėgimo šventės dalyvių startu. Kai kam tai buvo debiutinės varžybos bėgimo trasoje, o šį startą ilgai prisimins ne tik jo dalyviai, bet ir emocionaliai savo atžalas palaikę tėveliai.

Visi varžybų rezultatai — > http://www.anyksciai.begimotaure.lt/stages/2/results.

akksc.lt:

Pasidalinkite