Anykščiuose prasideda tarptautinis graikų-romėnų imtynių turnyras

Gegužės 25-27 dienomis Anykščiai taps imtynių sporto sostine. Mūsų mieste bus surengtas tarptautinis graikų-romėnų imtynių turnyras, kuriame dalyvaus perspektyvūs (2004 m. gim. ir jaunesni) atletai.

„Anykščiai nuo seno garsėja imtynių tradicijomis. Norėdami jas palaikyti ir kelti jaunųjų sportininkų meistriškumą nusprendėme pasikviesti pajėgius Lietuvos ir užsienio imtynininkus, kurie kovos dėl įspūdingų taurių bei nugalėtojams skirtų prizų, – kalbėjo Anykščių kūno kultūros ir sporto direktorius Žilvinas Ovsiukas. – Norėtume, kad ateityje šios pirmenybės išsiplėstų į didelį tarptautinį turnyrą, kuris būtų įtrauktas tiek į Lietuvos, tiek į tarptautinės imtynių federacijos kalendorius.“

Turnyre dalyvaus perspektyviausi Anykščių krašto imtynininkai – Kipras Gvozdas (Lietuvos jaunučių čempionas), Valius Kavaliauskas (Lietuvos jaunučių antros vietos laimėtojas), Nojus Pupkis (vaikų čempionas), Kipras Puikis (vaikų čempionas), Kasparas Juodelis (vaikų čempionato antros vietos laimėtojas), Mantas Vilys (vaikų čempionato trečios vietos laimėtojas). Taip pat šiose varžybose laukiama gero pasirodymo iš Mangirdo Braždžiūno ir Povilo Goko, kurie, pasak specialistų, turi didelius šansus užkopti ant aukščiausios pakilos.

Anot Ž.Ovsiuko, jau šiemet kvietimus priėmė užsienio delegacijos.

„Pirmą kartą Anykščiuose apsilankys Nyderlandų sportininkai, taip pat planuojame, jog kitais metais dėl medalių grumsis suomiai, lenkai ir estai, o tai nulems dar gausesnį dalyvių skaičių.

Šiuo metu Anykščių KKSC gali pasigirti pajėgiomis imtynininkėmis, todėl norime labiau pakelti vaikinų meistriškumo lygį.

Varžybos vyks ant dviejų kilimų, sportininkai mažiausiai du kartus kovos tarpusavyje. Kadangi imtynės yra kontaktinė sporto šaka, atletams yra svarbu grumtis prieš kuo įvairesnius varžovus. Tuo šis turnyras ir išsiskirs, nes jo sistema bus kitokia nei pasaulio ar Europos čempionatų, kuriuose jau po pirmos kovos sportininkas gali iškristi iš pirmenybių.

Kviečiame visus graikų-romėnų imtynių tradicijų puoselėtojus, veteranus, buvusius čempionus, dalyvių giminaičius bei draugus atvykti į Anykščius“, – ragino Ž.Ovsiukas.

Tarptautinis graikų-romėnų imtynių turnyras vyks „Nykščio namų“ arenoje (Liudiškių g. 18) gegužės 25-27 dienomis.

Komandų atvykimas ir svėrimas – gegužės 25 dieną (iki 20.00 val.) ir 26 dieną (nuo 9.30 val. iki 10.30 val.).

Varžybų pradžia – gegužės 26 dieną 11.00 val.

Finalinės kovos prasidės 16.00 val.

akksc.lt

Autorius:

Pasidalinkite