Anykščiuose plušėjo Lietuvos penkiakovininkų rinktinė (FOTO)

 

Anykščiuose dažnai lankosi ir būsimiems iššūkiams ruošiasi žinomi Lietuvos sportininkai. Šįkart mūsų mieste treniravosi šalies penkiakovininkų rinktinė, vadovaujama trenerių Pauliaus Aleksandravičiaus ir Galinos Šidiškienės.

FOTO

Anot specialistų, Anykščiuose sportininkams yra reta galimybė lavinti įgūdžius visose penkiakovės rungtyse – šaudyme, fechtavime, jodinėjime, bėgime ir plaukime.

„Sulaukėme gerų atsiliepimų apie Anykščius, todėl čia ir atvažiavome. Taip pat sutapo, kad turime ruoštis pasaulio, Lietuvos čempionatams ir reikėjo surengti stovyklą.

Šiuo metu planetoje siaučia pandemija ir gana sudėtinga išvažiuoti kitur, be to, paaugliams reikia mokytis, o čia yra pakankamai geros sąlygos.

Lietuvoje nėra daug vietų, kur būtų galima suderinti pasiruošimą visoms rungtims. Dažniausiai kyla klausimų derinant jojimą“, – aiškino P. Aleksandravičius.

Jis kalbėjo apie mūsų miestą ir penkiakovininkų planus.

„Anksčiau Anykščiuose buvau apsilankęs kaip plaukikas, nes dalyvavau plaukimo festivalyje. Savo jėgas baseine buvo išbandę ir keli penkiakovininkai, kurie anksčiau lankė tik plaukimą. Aišku, visada smagu atlėkti iš didelio miesto į mažesnį, kur jaukiau, ramiau, daugiau gamtos, čia siela atsigauna.

Dabar laukia Lietuvos jaunių čempionatas, kuriame kiekvienam sportininkui yra keliami individualūs tikslai. Vėliau Gintarė Venčkauskaitė vyks į pasaulio pirmenybes, kur taip pat keliami asmeniniai tikslai. Visada stengiamės padaryti tai, ką užsibrėžiame. o paskui žiūrime, koks būna rezultatas.

Anykščiuose mumis šauniai rūpinasi Renatas Puikis ir džiugu, kad lieka mažai buities problemų – belieka tik sportuoti. Aišku, galbūt ir jam kažkoks iššūkis, nes pirmą kartą su tuo susidūria – ir jojime, ir ieškant stalų šaudymui. Kitą kartą, manau, bus lengviau ir jam, ir mums – keli skambučiai ir viskas aišku“, – sakė P. Aleksandravičius.

Trenerė G. Šidiškienė kalbėjo apie fechtavimo rungties niuansus.

„Prieš varžybas, kaip ir kitose sporto šakose, yra mažinamas krūvis, kita vertus, penkiakovė yra universali sporto šaka ir reikia atsižvelgti į kiekvieną atskirą rungtį. Kaip ir sakęs Viačeslavas Kalininas, penkiakovininkas trijose rungtyse privalo būti stiprus, o likusiose dviejuose – labai stiprus.

Fechtavimas yra kaip šachmatai. Čia reikia viską apgalvoti, pademonstruoti reakciją, nes atletai varžosi iki vieno dūrio, todėl silpnesnis gali nugalėti stipresnį priešininką.

Aišku, apsaugos yra tvirtos, kad sportininkai nepatirtų traumų“, – teigė specialistė, kuri taip pat liko sužavėta aplinka ir sudarytomis sąlygomis.

„Anykščiai – gražus miestas, kuris pasižymi gamta, yra, kur pabėgioti, čia geras baseinas.“

Penkiakovininkų stovyklą organizavo „Anykščių sporto turas“.

Autorius:

Pasidalinkite