Anykščių KKSC kviečia vaikus išmėginti įvairias sporto šakas

IMG_35061Rugsėjo 6 dieną Anykščių KKSC pakvietė sporto entuziastus iš arčiau susipažinti su populiariausiomis rajono sporto šakomis.

ATM bendrabučio sunkiosios atletikos salėje jaunimą pasitiko treneriai Algirdas Ananka ir Arnas Šidiškis.

Specialistai teigė, kad šie užsiėmimai praverčia ne tik siekiant aukštų rezultatų, bet ir kasdieniniame gyvenime.

„Sunkioji atletika vysto žmogaus fizines savybes – jėgą, greitį, koordinaciją, taip pat skatina paauglius mąstyti ir drausmingai elgtis. Tai – individuali sporto šaka, kurioje esi už save atsakingas“, – sakė A.Ananka.

„Nykščio namų“ arenoje ir A.Baranausko mokyklos sporto salėje buvo galima stebėti atviras krepšinio treniruotes.

Mergaitėms sporto paslaptis dalijo Rūta Meliūnienė, berniukams – Paulius Leonavičius, Ramūnas Šližys ir Vaidutis Zlatkus.

„Treniravau mergaites 20 metų, tačiau vėliau buvau priversta padaryti pertrauką. Todėl labai smagu, kad po penkerių metų užsiėmimai grįžo į Anykščių kraštą.

Vadovauju 2005 metų ir jaunesnių mergaičių grupei, kuri dalyvaus moksleivių čempionate. Kiekvienas žmogus žino, kad krepšinis yra Lietuvos religija, o mūsų krašte yra užaugęs ne vienas puikus krepšininkas. Kviečiu visus moksleivius lankyti krepšinio treniruotes“ , – sakė R.Meliūnienė.

„Krepšinis yra komandinė sporto šaka, kuri ugdo bendradarbiavimą tarpusavyje ir skatina draugystę. Raginu vaikus prisijungti bei tobulėti kartu”, – kalbėjo P.Leonavičius.

„Nuo senų laikų mūsų kraštas garsėjo šia sporto šaka ir stengiamės, kad tradicijos tęstusi. Dažnai dalyvaujame įvairiuose turnyruose ir žaidžiame draugiškas rungtynes. Po poros metų prasidės pirmosios Iššūkio varžybos ir atstovausime Anykščiams Lietuvos mastu“, – teigė R.Šližys.

Neseniai duris atvėrusioje atnaujintoje Jono Biliūno gimnazijos sporto aikštelėje aidėjo vaikų šūksniai ir bumbsėjo futbolo kamuoliai.

Treneris Marius Valančiūnas ragino moksleivius būtinai išbandyti stadiono veją ir pamėginti ateityje galbūt net tapti profesionalais.

„Futbolas yra komandinis žaidimas, kuris reikalauja ne tik ištvermės ir technikos, bet ir mąstymo aikštėje. Ši sporto šaka yra numeris vienas pasaulyje, o dabar Anykščiuose galime pasidžiaugti nauja danga futbolo stadione. Turime kur dirbti ir tobulėti, todėl kviečiame vaikus atvykti į treniruotes“, – sakė M.Valančiūnas.

Šalia stadiono esančioje slidinėjimo sporto bazėje treneris Algis Drūsys dalijo patarimus savo auklėtiniams ir tikėjosi, kad ateityje jų gretos dar labiau išaugs.

„Anykščiuose slidinėjimas yra tradicinė ir istorinė sporto šaka – čia ji kultivuojama maždaug nuo 1960-1962 metų.

Kiekvienais metais turime bent vieną ryškesnį slidininką ar slidininkę. Visai neseniai Sočio olimpiadoje dalyvavo Vytautas Strolia, kuris užaugo būtent Anykščiuose, čia lankė užsiėmimus ir sportavo. Slidinėjimas vyksta ne tik žiemą, bet ir vasarą. O riedučių pagalba galima tobulinti sportininkų techniką“, – tikino A.Drūsys.

Jaunieji anykštėnai gali išmėginti ir biatlono užsiėmimus. Paauglius ugdo treneris Bronius Vitkūnas.

„Biatlonas yra ištvermės sporto šaka, kuri tarpusavyje sujungia du sunkiai suderinimus dalykus – čiuožimą slidėmis ir šaudymą iš ginklo.

Biatlono ypatingas tuo, kad čia sunkiai nuspėjami galutiniai rezultatai ir jiems didelė įtaką turi šaudymas. Paaugliams ginklas suteikia disciplinos, nes jie žino, kad netinkamas elgesys gali nulemti kažko blogo. O tai labai sudrausmina vaikus. Biatlonas tai – ištvermė, jėga, greitis ir disciplina“, – sakė B.Vitkūnas.

Atvirų durų dieną sporto gerbėjai taip pat galėjo susipažinti su graikų-romėnų imtynėmis (treneriai Algirdas Pupkis, Renatas Puikis) ir žirginiu sportu (treneris Stasys Uogela).

Anykščių KKSC ragina moksleivius išbandyti įvairias sporto šakas! Daugiau informacijos: tel. 8-381 58629, 58536 ir info@akksc.lt

P.Žukauskas, akksc.lt

 

 

Autorius:

Pasidalinkite