Sugrįžęs legendinis bėgimas suviliojo ir žinomus sportininkus

 

Praėjusį šeštadienį Anykščiuose po šiek tiek daugiau kaip dvejų metų pertraukos vyko seniausias Lietuvojs bėgimas „Anykščiai – Puntuko akmuo – Anykščiai“. Skaičiuojama, kad šiemet vyko jau 58-asis bėgimas.

Į puikiai organizuojamą renginį susirinko apie 350 bėgimo entuziastų. Oras buvo palankus bėgimui: šilta, švietė saulė, pūtė nedidelis vėjelis.

Pirmieji šventę pradėjo mažiausieji bėgikai, kurie rungėsi 300 m distancijoje. Jie rungėsi trijose amžiaus grupėse ir pagal lytį. Bendrai vaikai finišo liniją kirto daugiau nei 120 kartų. Vėliau į 3 km trasą išmėgo mokyklinio amžiaus vaikai. Sėkmingai trasą įveikė 58 dalyviai.

Pagrindinėje 11 km distancijoje tarp moterų greičiausia buvo Vilmantė Stašauskaitė. Jonavos „Maratono“ klubo atstovė finišavo per 43 min. 28 sek. Antrąją vietą užėmė žinoma Lietuvos penkiakovininkė, Europos čempionė Ieva Serapinaitė (45.08).

V. Stašauskaitė dalyvavo ir paskutiniame „Puntuko“ bėgime, kuris vyko prieš daugiau nei dvejus metus. Ji džiaugėsi, kad šis bėgimas vėl yra rengiamas, o ir jos pačios pasirodymas buvo daug sėkmingesnis.

„Prieš porą metų dalyvavau šiame bėgime, nes mano draugė yra iš tų kraštų ir kartu dalyvavome, kad būtų smagiai praleistas laikas. Tačiau būti prizininke tą kartą nepavyko, nes nebuvau dar tokia greita. Visgi labai smagiai praleidau laiką su draugais ir pasimėgavau gražia aplinka ir puikiu renginiu.

Šiais metais neplanavau dalyvauti šiame bėgime, nes net nežinojau, kad dar jis įvyks ir šios varžybos man buvo ne pagal planą. Bet čia ir yra visas žavesys šios pergalės, nes jos neplanavau ir nesitikėjau, tad laimėjus buvo džiaugsmo dvigubai“, – kalbėjo V. Stašauskaitė.

Sportininkė sekmadienį turėjo kitą bėgimą, todėl bėgti Anykščiuose buvo nelengvas sprendimas. Sužinojusi apie rengiamą „Puntuko“ bėgimą, V. Stašauskaitė pasiūlė jame sudalyvauti savo trenerei, tituluotai bėgikei Vaidai Žūsinaitei.

„Bet ji turėjo kitų planų ir paskatino sudalyvauti mane, sakė, kad galiu pakovoti dėl vietos ir turiu ten bėgti, kad nuo plano nukrypsiu tik 3 km daugiau, nuo to niekas nepasikeis siekiant mūsų tikslų rudenį. Nemažas laimėjimas labai vilioja ten būti ir mane pačią. Paskatinta trenerės ir mylimų žmonių prieš paskutinę dieną užsiregistravau ir pasiruošiau psichologiškai šiam startui, nes fiziškai jau jaučiausi stipri ir galinti pakovoti dėl aukščiausios vietos“, – teigė V. Stašauskaitė.

Pamačiusi prie starto linijos I. Serapinaitę ir kitas pajėgias bėgikes, Vilmantė tik dar labiau užsivedė.

„Iki finišo linijos kartojau, kad esu stipri ir galiu pasiekti finišą pirma. Už tai esu labai dėkinga ir bėgimo kolegoms, kurie neleido likti vienai trasoje ir bėgo šalia motyvuodami ir neleisdami sulėtėti nei trupučio“, – sakė bėgikė.

Bėgikė atskleidė, kad nors trasa Anykščiuose – paprasta, bet joje atsipalaiduoti nėra kada. Yra nemažai įkalnių ir nuokalnių, didžiąją dalį trasos sudaro asfaltas, tik prie Puntuko apsisukimo tenka šiek tiek bėgti žvyru, akmenimis ir laiptukais.

„Tai tik labiau duoda žavesio šiai trasai, nes atbėgus iki Puntuko akmens, pasijunta toks palengvėjimas, nes žinai, kad liko tik pusė trasos ir vėl įbėgi į medžiu apsuptą taką, kuris veda prie gražiosios Anykščių bažnyčios. Nors finišas nebuvo toks galingas ir sprintuoti jau nebuvo dėl ko, tačiau išvydusi laiką švieslentėje buvau dvigubai laiminga. Turėjau slaptą planą trasą įveikti per 44 min., o išvydusi lentoje savo rezultatą buvau euforijoje, mano laikas buvo 43 min. ir 28 sek., tilpau į taip svajotą laiką ir dar buvau pirma“, – džiaugėsi V. Stašauskaitė.

Tarp vyrų greičiausias buvo Jaunius Strazdas (36.28). 6 km distanciją greičiausiai įveikė Mažvydas Peleckas (22.53) ir Giedrė Gudelytė-Gudelevičiūtė (28.15).

Dominykas Genevičius, sportas.info

Autorius:

Pasidalinkite