V. Strolia: „Pirmam trimestrui duočiau aštuonetą“

 

Sekmadienį baigiasi Ansi (Prancūzija) vykstantis trečiasis pasaulio biatlono taurės varžybų etapas. Sportininkai pirmą kartą šį sezoną varžėsi prestižinėse bendro starto lenktynėse, kuriose gali dalyvauti tik 30 pajėgiausių planetos biatlonininkų.

Vienintelis teisę startuoti iškovojęs Lietuvos atstovas Vytautas Strolia suko keturis baudos ratus (šaudymas 2+1+0+1), finišavo 23-ias bei pasaulio taurės taškų taupyklę papildė dar 16 taškų. Bendroje įskaitoje, pasibaigus 8 individualioms rungtims iš 21, lietuvis žengia 20-as (154 tšk.).

„Pirmam trimestrui duočiau aštuonetą. Tobulėti yra kur, yra taisytinų klaidų, bet esu gana patenkintas, nes geriau negu pernai. Šiek tiek gaila, kad buvo fiziškai sunkus periodas, o tai davė ir psichologinį nuovargį – per paskutines dvejas varžybas nelabai išėjo susitvarkyti su šaudymu. Dabar reikia keliauti namo, pailsėti pas šeimyną ir naujomis jėgomis kibti į darbus“, – pirmą sezono dalį įvertino V.Strolia.

Bendro starto lenktynėse dominavo norvegai – į geriausiųjų šešetuką pateko tik jie ir prancūzas Fabienas Claude. Čempionu tapo antrą karjeros pergalę iškovojęs Johannesas Dale (0+0+2+0), kuris 0,3 sek. pranoko Sturlą Holmą Laegreidą (0+0+1+1) bei 10,6 sek. – sezono lyderį Johannesą Thingnesą Boe (0+0+1+2).

V.Strolia po nesėkmingų šaudymo serijų gulint įpusėjus varžyboms buvo 30-as. Vis dėlto vos 1 netaiklus šūvis stovint leido mūsiškiui palypėti 7 pozicijomis aukštyn.

„Šiandien sąlygos buvo idealios visiems, geriau būti nebegalėjo – trasa tobula, kieta, lauke šilta. Varžybose pirmą ratą važiavau šiek tiek ne savo tempu, o tai turėjo įtakos šaudymui. Antras ratas dar taip pat buvo sunkus, bet po to įsivažiavau į savo tempą, visą laiką buvo kompanionų trasoje, todėl paskutiniai trys ratai buvo geresni – tai matosi ir greičio, ir šaudymo statistikoje, – komentavo V.Strolia.

– Dalyvauti tokiose varžybose yra sportininkų svajonė. Reikia tą pajausti, nes nupasakoti neįmanoma. Važiuoji 30-as, bet žiūrovai palaiko, nesvarbu, iš kokios šalies esi. Prancūzai išprotėję dėl biatlono ir kiekvienas sportininkas čia jautėsi žvaigžde.“

Naujuosius metus Lietuvos vyrų komanda pasitiks Nacijų taurės įskaitoje užimdama 12 vietą, moterys – 23-ąją. Sezono rekordai kol kas priklauso aštuntą vietą 20 km asmeninėse lenktynėse Kontiolahtyje (Suomija) iškovojusiam V.Stroliai bei toje pačioje trasoje aštuntai finišavusiai vyrų estafetės komandai (Tomas Kaukėnas, V.Strolia, Karolis Dombrovskis ir Maksimas Fominas).

Ketvirtas pasaulio taurės etapas sausio 5-8 dienomis vyks Pokliukoje (Slovėnija).

biathlonltu.com

akksc.lt:

Pasidalinkite