Tarptautiniame turnyre K. Gvozdas užėmė trečią vietą

 

Anykščių KKSC imtynininkas Kipras Gvozdas sėkmingai pasirodė tarptautiniame R. Bagdono turnyre Šiauliuose.

Mūsų miesto atstovas užėmė trečią vietą.

Šiaulių sporto gimnazijoje vykusiose varžybose dalyvavo 12–os šalių sportininkai.

***

„Šiemet turnyrui būtų sukakę dvidešimt metų. Ruošėmės tam, ketinome triukšmingai švęsti reikšmingą imtynių bendruomenei jubiliejų. Tačiau pernai dėl žinomų priežasčių varžybos neįvyko, todėl linksmybes teks atidėti kitiems metams. Juolab, kad ir situacija linksmybėms nepalanki, – imtynes.lt pasakojo Lietuvos imtynių federacijos vadovas Giedrius Dambrauskas. – Visgi, džiaugiuosi, kad norą atvykti į R.Bagdono turnyrą išreiškė delegacijos iš daugiau nei dešimties valstybių.“

Šiais metais R.Bagdono turnyras buvo įtrauktas į Tarptautinės imtynių federacijos (UWW) kalendorių, todėl varžybose galėjo varžytis tik UWW licenciją turintys atletai.

Tai reiškė, kad Šiauliuose varžėsi pajėgiausi savo šalių jaunimo amžiaus grupės imtynininkai ir imtynininkės.

Nuo 2002 metų vykdomas turnyras dažnai keitė formatą. Ilgus metus tik Vilniuje vykdomos varžybos gimė ruošiant dirvą jaunųjų atletų patekimui į Pekino olimpines žaidynes.

Vėliau, atsižvelgiant į trenerių poreikius, keitėsi amžiaus grupės nuo jaunių iki suaugusių, taip pat buvo rengiami komandiniai turnyrai, prie graikų-romėnų imtynių stiliaus atletų prisijungė imtynininkės ir „laisvūnai“, buvo mėginta paįvairinti varžybas sukviečiant vien tik pajėgiausius aplinkinių valstybių sunkiasvorius. Prieš kelis metus turnyras surado naujus namus – 2018 m. renginys iš sostinės persikraustė į Šiaulius.

Autorius:

Pasidalinkite