Sarajeve varžytis pradėjo ir biatlonininkai

Antrąją Europos jaunimo olimpinio žiemos festivalio dieną prie starto linijos stojo 9 Lietuvos sportininkai. Puikų pasirodymą Bosnijoje ir Hercegovinoje pratęsė snieglentininkas Motiejus Morauskas, sau iškeltus tikslus įgyvendino lygumų slidininkai ir biatlonininkai.

Motiejus Morauskas užėmė ketvirtą vietą

„Šįkart žiauriai gerai nusileidau. Esu laimingas, nes padariau viską, ką norėjau ir ką galėjau. Dabar lauksiu teisėjų nuosprendžio. Net nelabai svarbu, ką jie nuspręs, nes jaučiuosi atidavęs visas jėgas ir tuo mėgaujuosi,“ – po trečio važiavimo snieglenčių „slope style“ rungtyje emocingai kalbėjo Motiejus Morauskas. Jo pasitikėjimą savimi rodė ir į dangų iškeltos rankos leidžiantis nuo kalno.

Iš kvalifikacinių varžybų tiesiai į finalą patekęs M. Morauskas nestabdė ir svarbiausiame varžybų etape. Akrobatinio nusileidimo rungtyje lietuvis, kaip ir žadėjo išvakarėse, pademonstravo gerokai sudėtingesnę programą, surinko 85,75 balo ir užėmė ketvirtąją vietą. Nuo trečiosios vietos Motiejų skyrė vos 0,25 balo.

„Likau ketvirtas. Tai reiškia, kad yra kur tobulėti. Vis tiek esu laimingas, nes šiandien padariau viską, ką galiu,“- sužinojęs rezultatus kalbėjo Lietuvos snieglentininkas.

Geriausią rezultatą Motiejus užfiskavo pirmu bandymu – 85,75 balo. Antrasis nusileidimas nebuvo sėkmingas, o už trečią Lietuvos sportininkas iš teisėjų sulaukė 85,25 balo.

Varžybų nugalėtoju tapo šveicaras Nickas Puenteris (91,25 balo), antrą vietą iškovojo belgas Julesas de Slooveris (88,50), trečią – norvegas Sebastianas Vikas (86,00).

Europos jaunimo olimpiniame žiemos festivalyje M. Morausko dar laukia „Big Air“ varžybos. Jų kvalifikacija – trečiadienį.

Iš slidininkų geriausiai pasirodė Edvinas Šimonutis

Keturi Lietuvos slidininkai antradienį lenktyniavo laisvuoju stiliumi. Emilija Siavro ir Fausta Repečkatė įveikė 5 km, Edvinas Šimonutis ir Gabrielius Paukštė – 7,5 km. Geriausiai iš lietuvių sekėsi E. Šimonučiui. Anykštėnas trasą įveikė per 22 min. 42,2 sek. ir užėmėm 64 vietą. Gabrielius Paukštė tarp 92 dalyvių užėmė 83 vietą (24 min. 01,1 sek.).

Greičiausiai 7,5 km laisvuoju stiliumi šliuožė norvegai Kirkebergas Markas Moerkas (19 min. 47,3 sek.) ir Edvardas Sandvikas (19 min. 55,3 sek.), trečią vietą vietą užėmė šveicaras Cia-Ursinas Nuferas (20 min. 00,3 sek.).

5 km merginų lenktynėse nugalėjo šveicarė Anja Weber (14:51,5 min.), antrą vietą iškovojo Rusijos atstovė Alena Baranova (15 min. 02,9 sek.), trečią – Helena Hofman (15 min. 04,3 sek.) iš Vokietijos. Lietuvės Emilija Siavro (19 min. 01,3 sek.) ir Fausta Repečkaitė (19 min. 28,9 sek.) užėmė atitinkamai 72 ir 75 vietas.

Varžybas pradėjo biatlonininkai

Trys Lietuvos sportininkai ir viena sportininkė pradėjo startus Europos jaunimo olimpinio žiemos festivalio biatlono trasose.

Vaikinų 7,5 km sprinte su dviem ugnies linijomis 55 poziciją užėmė tris kartus į taikinį nepataikęs Gytis Mikoliūnas (28 min. 22,4 sek.). Darius Dinda (4 netaiklūs šūviai) toje pačioje trasoje užtruko 28 min. 51,8 sek. ir užėmė 64 vietą, o keturis kartus prašovęs Romualdas Aleksandrovas (29 min. 17,2 sek.) užėmė 70 poziciją. Iš viso varžybose dalyvavo 88 sportininkai.

Tik kartą šaudyme suklydusi Sara Urumova 6 kilometrų sprinte užtruko 29 min. 03,1 sek. Vieną baudos ratą sukusi lietuvė tarp 78 dalyvių užėmė 71 vietą.