Praūžė 40-oji tradicinės kultūros ir žirgų sporto šventė „Bėk bėk, žirgeli!“ (FOTO, VIDEO)

Birželio pirmąjį šeštadienį šimtai svečių rinkosi į Anykščių rajone esantį Niūronių kaimą, kuriame vyko 40-oji tradicinės kultūros ir žirgų sporto šventė „Bėk bėk, žirgeli!“.

FOTO

Tarp jubiliejinės šventės lankytojų šiais metais buvo ir pats Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis, Japonijos ambasadorius Lietuvoje Toyoei Shigeeda, šventės globėjas – Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministras Giedrius Surplys, Seimo narys Antanas Baura.

Po šventinių Anykščių rajono savivaldybės mero Kęstučio Tubio sveikinimų, atidarymo metu vėliavą iškelti buvo patikėta tradicinės kultūros ir žirgų sporto šventės pavadinimo „Bėk bėk, žirgeli!“ sumanytojai Violetai Juciuvienei, žurnalistei, rašytojai prozininkei, publicistei Mildai Telksnytei, Arklio muziejaus steigimo tarybos narei, „Bėk bėk, žirgeli!“ šventės organizacinio komiteto narei, taip pat – Vladui Vaicekauskui – kartu su profesoriumi Petru Vasinausku keliavusiam arklio traukiamu vežimu garsiojoje kelionėje po Lietuvą 1975 m.

Atidarymo ceremonijos metu sveikinti ir gegužės 27 dieną iš Punsko (Lenkija) pajudėję pirmieji šventės šaukliai – Anykščių rajono savivaldybės, Žemaitukų arklių augintojų asociacijos, Punsko valsčiaus savivaldybės, Lazdijų žirgininkų klubo, A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus ir Arklio muziejaus organizuoto tradicinių kinkinių žygio „Į „Bėk bėk, žirgeli!“ – su žemaitukais!“ dalyviai.

Šeši arkliniai vežimai mediniais ratais per savaitę aplankė Lazdijus, Alytų, Čiobiškį, Kernavę ir birželio 2 d. įsikūrė Niūronių kaime vykusiame kermošiuje.

Po šventės atidarymo svečiai buvo kviečiami stebėti Japonijos ambasados dovanotą parodomąją Kyudo, šaudymo iš tradicinio japoniško lanko, programą, Jaroslav Petrulevič atliekamą voltižiravimo šou.

Lankytojų laukė ir kultūrinė programa: net trys Anykščių kultūros centro skyrių spektakliai istoriniame Striukų sodybos klojime, tautinio paveldo ir prekybos mugė, persikėlusi į Muziejaus gatvę, šventiniai koncertai, žaidimai ir pramogos patiems mažiausiems šventės lankytojams.

Hipodrome ir šalia jo šiais metais pirmą kartą įkurtame Žirgo slėnyje – žirgų konkūrų varžybos, parodomosios programos su žirgais, įspūdingų Lietuvos sunkiųjų veislės arklių darbingumo vertinimo, Lietuvos sunkiųjų ir stambiųjų žemaitukų veislės eržilų vertinimai.

Žirgų konkūrų varžybų rezultatai

Baltijos hanoverių veislės žirgų augintojų asociacijos taurės I konkūre jaunučių grupėje pirmąją vietą iškovojo Otilija Skapaitė (su žirgu FireHills Zolu), atviroje klasėje – Povilas Mikelskas su žirgu Laceta. Anykščių rajono mero taurės konkure jaunių iki 18 metų grupėje triumfavo Emilija Masialskaitė su žirgu Close of Silver, atviroje klasėje – Gediminas Paškevičius su žirgu Echor.

Žemaitukų veislės žirgų III konkūre pirmą vietą pasiekė Ernestas Laurinavičius su žirgu Puntukas, vaikų grupėje visus varžovus pranoko Adrija Braknytė su žirgu Fernanda.

Šetlando poni veislės žirgų IV konkūre triumfavo Augustė Baužaitė su žirgu Čikis.

„Įspūdžiai apie varžybas yra geri. Aišku, rimtų turnyrų Anykščiai nerengia ir čia vyksta pusiau festivalinio lygio pasirodymai. Kadangi trūksta grunto, pagrindiniai sportininkai į Niūronis nevažiuoja, o jei jie atvyksta – joja ne pagrindiniais žirgais.

Kalbėjausi su Anykščių miesto valdžia ir sulaukiau žinių, jog yra gautas finansavimas ir šis klausimas ateityje bus išspręstas.

„Bėk bėk, žirgeli“ renginys – geras, čia apsilankė nemažai žmonių. Sportininkų atsiliepimai taip pat neblogi, varžybų organizavimas pakankamai aukšto lygio, viskas tvarkoje, neskaitant grunto.

Palinkėtume Anykščiams taip pat išspręsti automobilių aikštelės klausimą, nes jei lyja lietus, labai sunku per žolę važinėti.

Žirgų turnyruose teisėjavimas buvo be priekaištų, kliūtys geros, aikštelė yra atitverta nuo žiūrovų t.y. saugos klausimas išspręstas. Viskas yra gerai, išskyrus gruntą“, – kalbėjo Niūronyse apsilankęs Lietuvos žirginio sporto federacijos prezidentas Gediminas Gutkauskas.

AKKSC ir Anykščių r. savivaldybės informacija

Autorius:

Pasidalinkite