Metai, kai Anykščių imtynininkai sulaukė respublikinės spaudos dėmesio

 

1965-ieji tapo išskirtiniais metais Anykščių krašto imtynių istorijoje.

Lietuvos profsąjungų spartakiadoje, vykusioje birželio mėnesį Kaune, čempionu tapo J. Jakimovas (62 kg), bronzos medalį iškovojo S. Bradauskas. Anykštėnais pradeda domėtis respublikiniai laikraščiai „Sportas“ ir kiti. Taip sulaukiama visuotinio pripažinimo.

Rajone sparčiai kyla meistriškumo lygis, ypač jaunių, jaunimo amžiaus grupėse. Nuo 1961 metų „Nemuno“ čempionatuose pergalės iškovojamos ne tik komandinėse pirmenybėse ar taurės varžybose – buvo ir atvejų, kai iš dešimties svorio kategorijų aštuoniose anykštėnai tapdavo nugalėtojais, nors jų varžovai atvykdavo iš įvairių miestų: Kėdainių, Ukmergės, Kupiškio, Marijampolės, Šiaulių, Pasvalio ir kt.

Anykštėnai tampa lygiaverčiais varžovais Vilniaus, Kauno, Klaipėdos miestų atletams.

1968 metais Vitebske (Baltarusija) vyksta TSRS kaimo jaunimo graikų-romėnų imtynių pirmenybės, o lietuvių komandoje – visi anykštėnai, išskyrus vieną sportininką iš Panevėžio. Lietuvių rinktinė aplenkė Turkmėnistano, Tadžikistano ir Latvijos ekipas.

Netrukus Anykščiuose imtynininkų gretos dar labiau sustiprėja – iš Vilniaus atvyksta dirbti pajėgus sportininkas V. Siniakovas, techniškas, Lietuvos čempionatuose ne kartą prizininku tapęs respublikos rinktinės narys, vėliau nemažai prisidėjęs prie Anykščių atletų pergalių ant imtynių kilimo.

Parengta pagal J.Pajarsko ir J.Malelės knygą „Anykščių imtynių ąžuolai“

Autorius:

Pasidalinkite