Lietuvos biatlono vyrų estafetės komanda iškovojo kelialapį į Pekino olimpines žaidynes

Šeštadienį Rūpoldinge (Vokietija) vykusiomis pasaulio biatlono taurės vyrų estafetės varžybomis baigėsi pusantro sezono trukusi kova dėl komandinių kelialapių į Pekino žiemos olimpines žaidynes. Biatlonininkai įskaitinius taškus galėjo rinkti 37 varžybose, o sumuojami buvo 12 geriausių pasirodymų tam tikrose rungtyse.

Į žaidynes deleguoti estafetės komandas į galės 20 pajėgiausių rinktinių, tarp kurių pateko ir Lietuvos ekipa. Mūsiškiai reitinge užėmė 16 vietą (2574 tšk.), tuo pačiu iškovoję teisę dalyvauti ne tik estafetės, bet ir sprinto bei asmeninių lenktynių rungtyse – jose dalyvaus po keturis Lietuvos biatlonininkus. Sėkmės atveju toks skaičius lietuvių galėtų varžytis ir persekiojime (jose dalyvaus 60 geriausiai sprinte pasirodžiusių dalyvių) bei bendro starto varžybose (varžysis 30 pajėgiausių biatlonininkų).

Trečią kartą olimpinėse žaidynėse dalyvaus Vytautas Strolia ir Tomas Kaukėnas, tuo tarpu Karolis Dombrovskis bei Linas Banys jose debiutuos.

Prieš ketverius metus aukščiausia V.Strolios pozicija Pjongčange buvo 43-ioji, iškovota persekiojime. Prieš aštuonerius metus Sočyje jis dalyvavo kaip slidininkas, o žaidynėse nepakilo aukščiau 67 vietos. Vis dėlto per pastarąjį olimpinį ciklą anykštėnas įsivertė į planetos biatlono elitą.

„Kai važiavau į pirmąsias savo žaidynes, nebuvo galima tikėtis aukštos vietos. Slidinėjime viskas labai aišku pagal reitingus, FIS taškus. Kai buvau jaunas tikėjausi, kad gal kažkokiu būdu sušvies žvaigždės ir kažkokiu būdu bus geriau nei galėčiau. Tos žaidynės motyvacijos man suteikė tikrai. Pamenu, kad tada Vida Vencienė paklausė, ar sugrįšiu į olimpines žaidynes ir atsakiau, kad tikrai taip. Sugrįžau, ne toje sporto šakoje, bet su tuo tikslu, kad siekti kuo aukštesnių vietų. Ta patirtis duoda savo, Pekine bus galima kovoti“, – pasakojo V.Strolia, prieš dvi dienas planetos taurės varžybose iškovojęs Lietuvai istorinę ketvirtą vietą.

23-ejų L.Banys bus jauniausias Lietuvos biatlono komandos narys Pekine. Beje, olimpinę atmosferą biatlonininkas pajautė dar prieš šešerius metus, dalyvaudamas jaunimo olimpinėse žaidynėse Lilehameryje. Ten lietuvis iškovojo aukštą 13 vietą.

„Karjeros planą pradėjau dėliotis po jaunimo olimpinių žaidynių, kurios vyko 2016 metais. Jos buvo man buvo tarsi tramplinas, pasiekiau geriausius savo rezultatus ir po tų žaidynių sau pasakiau, kad sekantis dalykas bus suaugusiųjų olimpinės žaidynės. 2018 metais prisijungiau prie A komandos ir taip metai iš metų, žingsnis po žingsnio, patekome į Pekiną kaip komanda“, – sakė L.Banys.

Penkto planetos taurės etapo Rūpoldine estafetės varžybose mūsiškiai finišavo 17-ti. Aukščiau pakilti sutrukdė netaiklūs šūviai: lietuviai suko du baudos ratus bei panaudojo 13 papildomų šovinių. Varžybų nugalėtojais tapo rusai, 7 sekundėmis pranokę vokiečius bei 23 sek. – baltarusius. Lietuvos ekipa atsiliko 4 min. 49,5 sek.

Lietuvos vyrų estafetė olimpinėse žaidynėse dalyvaus pirmą kartą istorijoje. Beje, mūsiškiai atrankoje užėmė aukščiausią vietą tarp Baltijos šalių.

Pekino žiemos olimpinės žaidynės vyks vasario 4-20 dienomis.

biathlonltu.com

Autorius:

Pasidalinkite