G. Bražaitė: apie rekordus iš pradžių net nepagalvojau (FOTO)

 

Viena garsiausių Anykščių sportininkių Gintarė Bražaitė sužėrėjo ryškiomis spalvomis Europos sunkiosios atletikos čempionate Rusijoje.

Savo svorio kategorijoje mūsų miesto atstovė užėmė penktą vietą tarp 26 dalyvių bei pagerino net du Lietuvos rekordus.

G. Bražaitė sėkmingiausiu bandymu išrovė 92 kg bei išstūmė 118 kg sveriančią štangą. Dvikovės rezultatas – 210 kilogramų. Du pastarieji rezultatai – geriausi Lietuvos sunkiosios atletikos istorijoje. Penktoji vieta Senojo žemyno pirmenybėse – taip pat rekordinė mūsų šaliai tiek moterų, tiek vyrų tarpe.

Sportininkė pasidalijo savo įspūdžiais apie Europos pirmenybes su Anykščių KKSC svetaine.

„Bendrai paėmus, savo dalyvavimą vertinu tikrai neblogai, vis dėlto buvo iškovota penktoji vieta tarp 26 šios svorio kategorijos dalyvių.

Aišku, kaip ne kartą esu sakiusi, buvo galima ir norėjosi geriau. Deja, rovimo veiksmas nenusisekė taip, kaip buvo planuota.

Šis veiksmas reikalauja tikslumo ir štangos jutimo – šįkart jos nejaučiau kaip anksčiau. Vertinant jėgą, buvo galima rauti ir daugiau. Kalbant apie stūmimą, džiaugiuosi, nes tiek ir norėjau pasiekti, bet jaučiau, kad jei būtų reikėję, galėjau iškelti ir 120 kilogramų.

Jei rovimas būtų susiklostęs geriau, manau, būčiau pasirinkus 120 kg stūmime ir kovojusi dėl trečiosios vietos“, – sakė G. Bražaitė.

Kokios emocijos užplūdo anykštėnę, kai ji į viršų kilstelėjo net du įrašus mūsų šalies sunkiosios atletikos metraščiuose?

„Kažkaip apie Lietuvos rekordus net nepagalvojau, tik paskui prisiminiau, kad juos pagerinau. Smagu, nes dabar mano rekordai 71 kg svorio kategorijoje yra tikrai neblogi (rovime 95 kg, stūmime 118 kg – aut. past.) ir reikės palaukti daug metų, kol atsiras sportininkė, kuri juos pagerins.

Pati noriu ir svajoju pasiekti 100 kg rovime ir 120 kg stūmime. Ir tuomet jau galvočiau apie pasitraukimą iš sporto“, – kalbėjo G. Bražaitė, kuri taip pat papasakojo apie nelengvą kelionę koronaviruso pandemijos laikotarpiu  į Rusiją ir įspūdžius Maskvoje.

„Be abejonės, reikėjo daugiau visokių popierių, testų, pakvietimų, vizų. Gerai, kad ne man reikėjo viskuo rūpintis (šypsosi – aut. past.). Kelionė vyko sklandžiai, šiek tiek užtrukome pereinant sieną – reikėjo palaukti, kol viską sutikrino.

Rusijoje lankiausi pirmą kartą ir šalis paliko tikrai didelį įspūdį – atvykome į Maskvą jau 21 valandą ir iš 16–ojo viešbučio aukšto, kur gyvename, atsivėrė visas apšviestų pastatų grožis.

Dar nespėjome labai apžiūrėti miesto, nes dieną prieš startus nesinorėjo eikvoti energijos. Planuojame nuvykti į Raudonąją aikštę, gal dar kur nors, nors oras ir ne pats geriausias.

Kai grįšiu, reikės 10 dienų izoliuotis, o tuomet vėl kibsiu į darbus ir ruošiuosi Lietuvos čempionatui. Manau, kad bandysiu 76 kg svorio kategorijoje ir ten sieksiu naujų Lietuvos rekordų (šypsosi– aut. past.)“, – sakė G. Bražaitė.

fbt

Autorius:

Pasidalinkite