Europos jaunimo biatlono čempionate – puikus anykštėno L. Banio rezultatas

Slovėnijoje vykstančiame Europos jaunimo biatlono čempionate, 10 km sprinto lenktynėse, tarp 118 dalyvių, aukštą 6 vietą užėmė Linas Banys. Ilgą laiką Lino rezultatas buvo trečias ir tik finišavus visiems dalyviams, buvo išstumtas į šeštą vietą. Sekmadienį Linas startavo 12,5 km persekiojimo lenktynėse. Įpusėjus varžyboms po dviejų ugnies linijų, kuriose sportininkas šaudė be klaidų, Linas šliuožė septintas. Trečioje ugnies linijoje užsidirbus du baudos taškus, anykštėnas buvo devintas. Ir ketvirtoje ugnies linijoje prašovus dar kartą, Linas užima dvyliktą vietą. Tai ir aukštas rezultatas, nes už nugaros liko sportininkai, turintys daug geresnes treniruočių sąlygas.

Šiame sezone Lino Banio dar laukia Pasaulio jaunimo čempionatas, kuris vyks vasario 26 – kovo 3 d. Estijoje.

Primename, kad jau trys anykštėnai Pasaulio ir Europos jaunimo čempionatuose yra patekę į geriausių dešimtukus. 2010 m Europos jaunimo čempionate, 15 km individualiose lenktynėse Mindaugas Kavoliūnas buvo šeštas, o 2009 m. vykusiame Pasaulio vasaros biatlono čempionate sprinto rungtyje buvo septintas. 2015 m. Pasaulio jaunių biatlono čempionate Kotryna Vitkūnaitė estafečių lenktynėse, kartu su Lietuvos merginų komanda finišavo ir šešta.

Maduonoje vykusiame Latvijos jaunių ir jaunimo biatlono čempionate, jėgas išbandė ir anykštėnai biatlonininkai. Jaunių grupėje Gytis Mikoliūnas finišavo ketvirtas. Jaunučių tarpe Lukas Žukauskas užėmė trečią vietą, o Lukas Šereika finišavo ketvirtas.

Ignalinoje vykusiose Pabaltijo kariūnų žaidynėse jauniesiems Lietuvos šauliams atstovavo ir anykštėnai biatlonininkai. 16-18 m. sportininkų tarpe Gytis Mikoliūnas buvo antras, o 12 -15 m. sportininkų grupėje Lukas Žukauskas tapo nugalėtoju, Lukas Šereika trečias, Domas Jankauskas ketvirtas. Mergaičių grupėje Viktorija Kapancova finišavo ketvirta.