Anykščių plaukimo festivalyje – du J.Bačkulio medaliai (FOTO, VIDEO)

Sekmadienį Anykščiuose finišavo tarptautinis plaukimo sprinto festivalis “Anykščiai 2019”.

Anykščių KKSC atstovų gretose sužibėjo Julius Bačkulis, iškovojęs aukso ir bronzos medalius.

1 dienos foto | 2 dienos foto | 3 dienos foto

Talentingas plaukikas pasižymėjo 50 m l.stiliumi (1 vieta) ir 100 m l.stiliumi (2 vieta) nuotoliuose.

Į jau 21-ą kartą surengtą festivalį atvyko per 380 plaukikų iš Lietuvos, Latvijos, Baltarusijos, Lenkijos, Estijos ir Jungtinės Karalystės.

Pirmąją festivalio dieną V amžiaus grupės plaukikai dalyvavo savotiškose eliminavimo varžybose – 6 geriausi atrankoje pasirodę sportininkai tą patį vakarą turėjo dar 3 progas išsiaiškinti, kuris iš jų visgi yra pats stipriausias. Kiekviename etape buvo eliminuojama po du plaukikus, kol likdavo tik svarbiausia dvikova.

Moterų 50 m peteliške dvikovą laimėjo estė Alina Vedehhova (28,18), įveikusi baltarusę Aliaksandrą Sarokiną (28,58). Estijos sportininkė nugalėjo visuose 4 plaukimuose, o geriausią rezultatą užfiksavo atrankoje (27,88). Antra joje buvusi Diana Jaruševičiūtė (28,98) iš kovos pasitraukė po 3-ojo plaukimo, kiek daugiau nei sekunde pralaimėjusi A. Sorokinai.

Vyrų 50 m peteliške finale nugalėjo baltarusis Yahor Dodaleu (23,27), pranokęs atranką laimėjusį tautietį Grigori Pekarski (23,83). Lietuvis Benediktas Budrys buvo eliminuotas antrajame etape, jam užėmus 6-ą vietą.

Neseniai Lietuvos čempione tapusi Paulina Pekūnaitė (29,84) finalinėje moterų 50 m nugara dvikovoje turėjo pripažinti baltarusės Irinos Tsesiul (29,53) pranašumą, nepaisant pasiektos pergalės prieš ją antrajame etape.Vyrų 50 m nugara dvikovoje susitiko du Baltarusijos atstovai – Maksim Dzialendzik ir atranką laimėjęs Danila Sayevich. Nors etapuose pirmaudavo tai vienas, tai kitas, finaliniame plaukime stipresnis buvo M. Dzialendzik (25,19), savo varžovą aplenkęs 0,31 sek.Moterų 50 m krūtine rungtyje nepralenkiama buvo Lietuvos plaukimo čempionė Agnė Šeleikaitė, laimėjusi visus 4 plaukimus. Finalinėje dvikovoje A. Šeleikaitė varžėsi su latve Dana Kolidzeja, kurią pranoko 0,47 sek. Nugalėtojos laikas – 31,19 sek.

Analogiškoje vyrų rungties dvikovoje Edvinas Dautartas (27,85) nusileido Estijos plaukikui Joonui Niine (27,64), nugalėjusiam visuose šios distancijos etapuose.

Moterų 50 m l. stiliumi dvikovą laimėjo baltarusė Nastassia Karakouskaya, neseniai iškovojusi čempionės titulą Lietuvos plaukimo čempionate. N. Karakouskaya (24,93) finaliniame plaukime įveikė tautietę Valeryia Kruk (25,87). Atrankoje penkta buvusi Vilūnė Zasčiurinskaitė iš tolimesnės kovos pasitraukė antrajame etape.

Vyrų 50 m l. stiliumi finale nugalėjo Julius Bačkulis (22,63), pranokęs baltarusį Uladzislau Hvardziyan (23,24). Atrankoje greičiausias buvo Jokūbas Keblys (23,16), tačiau trečiajame plaukime jį eliminavo U. Hvardziyan.