Anykščių futbolo istorijos įdomybės

Anykščių KKSC pateikia įdomius faktus, kaip mūsų rajone vystėsi populiarios sporto šakos.

Futbolas

– jei Lietuvoje futbolu buvo susidomėta XX a. pradžioje, tai mūsų krašte ši sporto šaka buvo kultivuojama nuo trečiojo amžiaus dešimtmečio. Anykščiuose gyvavo net keturios futbolo komandos: gaisrininkų, miestelio žydų jaunimo ekipa „Makabi“, šaulių organizacijos vienuolikė, pasivadinusi „Vorutos“ vardu, ir JSO.

– pajėgiausia šio laikotarpio komanda buvo gaisrininkų ekipa, kuri 1937 m. sezone sužaidė 16 rungtynių, iš kurių pusę laimėjo. Pajėgus klubas varžėsi su Anykščių JSO, Zarasų ir Rokiškio „Hopoel“ komandomis, o pastarąją anykštėnai sutriuškino rezultatu 4:0.

– pirmoji tik futbolui skirta aikštė Anykščiuose atsirado jau po Antrojo pasaulinio karo, o iki tol futbolo entuziastai įsirengdavo laikinas aikštes šilelio teritorijoje, prie Šventosios upės ar Janydžių gyvenvietėje ant Siekano kalno.

– paruošus aikštę Janydžiuose (tai dabartinis miesto stadionas), futbolas dar labiau pradėjo populiarėti anykštėnų tarpe. Pirmosios oficialios pokario rungtynės įvyko 1950 m., kai jėgas išbandė Anykščių gimnazijos ir miesto-klubo skaityklos komandos.

– 1951 m. Anykščių miesto LSD „Žalgiris“ jaunių futbolo komanda Vilniaus srities pirmenybėse iškovojo 1-ąją vietą. Tais pačiais metais buvo surengtos ir pirmosios Anykščių rajono futbolo pirmenybės, kuriose dalyvavo 3 komandos, o abi varžoves įveikė miesto gimnazijos futbolininkai.

– 7-tajame dešimtmetyje Anykščiuose veterinarijos ligoninės vyr. gydytojo Ramučio Augustino pastangomis buvo suburta ir moterų futbolo komanda.

– 1996 m. buvo įkurta iki šiol gyvuojanti FK „Anykščiai“ vyrų futbolo ekipa.

– 1998 m. anykštėnai iškovojo pirmąją vietą II lygos „Rytų“ zonoje ir iškopė į LFF I lygą, kur žaidė iki 2000 m. rudens. 2006 m. klubas vėl laimėjo II lygą ir I lygoje žaidė 2007 ir 2008 metais.

– 2004 m. mūsų mieste buvo surengtos ir išskirtinės rungtynės. Liepos 30 dieną, per Anykščiuose vykstantį Pasaulio anykštėnų suvažiavimą, buvo surengtas paros trukmės mačas. Tokios rungtynės Lietuvoje vyko pirmą kartą, o jų sumanytoju tapo imtynių klubo „Ąžuolas“ vadovas Arvydas Krikščiūnas. Unikaliame susitikime, kuriame varžėsi Anykščių futbolininkai su Lietuvos graikų-romėnų imtynių rinktinės nariais, buvo žaidžiama be pertraukų 24 valandas. Rungtynėse iš viso buvo įmušti 222 įvarčiai ir rezultatu 126:96 pergalę šventė aikštės šeimininkai. Mačas pareikalavo daug ištvermės ne tik iš žaidėjų – savo darbą pasikeisdami atliko net penki teisėjai.

Parengta pagal P.Kūgio knygą „Anykščių krašto sporto istorija“

 

Autorius:

Pasidalinkite