A. Šidiškis: „Tik atsidavimas tam, ką darai ir nuoširdus darbas atneš rezultatą“

 

Olimpietį Arną Šidiškį galima drąsiai vadinti vienu iš garsiausių pastarųjų dešimtmečių Anykščių rajono sportininkų.

Daugkartinis pasaulio ir Europos čempionatų dalyvis šiemet įgyvendino ir pagrindinę svajonę – išmėgino jėgas olimpinėse žaidynėse.

Pirmąjį spalio šeštadienį Lietuvoje minima Kūno kultūros ir sporto diena, o ta proga Anykščių KKSC pasikalbėjo su 31–erių atletu.

A. Šidiškis augo Anykščių rajone, Vašuokėnų kaime. Anksčiau jis mūsų šalies žiniasklaidai buvo užsiminęs, kad tekdavo anksti keltis ir dirbti daug ūkio darbų. Būsimojo sportininko charakterį grūdindavo sudėtingos kelionės į Anykščių mokyklą autobusu bei grįžimas atgal – vien per mišką reikėdavo kulniuoti apie 7 kilometrus.

Iš pradžių A. Šidiškis išbandė plaukimą, o kai jam sukako 15 metų, jis nutarė pasekti savo senelio pėdomis ir tapti sunkiaatlečiu. Patekęs į patyrusio trenerio Algirdo Anankos rankas, Arnas pradėjo demonstruoti vis geresnius rezultatus.

„Tiesiog paauglystėje norėjau kažką sportuoti, kas padėtų sustiprėti fiziškai, o taip pat troškau ir pagerinti išvaizdą.

Ir taip gavosi, kad sužinojau apie sunkiąją atletiką. Nuėjau pabandyti, patiko, taip ir likau šioje sporto šakoje.

Iš pradžių nieko daug nesitikėjau, nebuvo tikslų siekti kažkokių sporto aukštumų. Bet kai pastebėjau, kad man neblogai sekasi, prasidėjo varžybos, medaliai, tada supratau, kad noriu siekti daugiau.

Didžiausias iššūkis tuo metu buvo tas, kad sunkiai sekėsi išmokti specifinę sunkiosios atletikos techniką. Matydavau, kaip kitiems tai lengvai ir greitai pavyksta, o man teko ilgiau pavargti, kol ją perpratau“, – apie pirmuosius karjeros metus akksc.lt pasakojo tituluotas sunkiaatletis.

Svarbius gyvenimo metus Anykščiuose praleidęs sportininkas kalbėjo apie labiausiai įsiminusį periodą iš šio karjeros etapo.

„Manau, labiausiai įsiminė 2008-2009 metai. Tuo metu buvau dvyliktokas ir reikėjo apsispręsti, ką noriu toliau veikti baigęs mokyklą.

Mokslai ir sportas sekėsi kaip niekada gerai. Sparčiai gerėjo sportinė forma, buvau pastebėtas ir pradėjau daugiau dirbti su tuometiniu vyriausiu rinktinės treneriu Broniumi Vyšniausku. Išvykau į savo pirmąjį pasaulio čempionatą. Atrodė, kad sekasi viskas, ko tik imuosi. Buvau pakilime. Būtent tie metai man padėjo galutinai apsispręsti, kad noriu toliau siekti rezultatų sporte“, – sakė A. Šidiškis.

O pasiekimai šioje sporto šakoje augo kaip ant mielių. Jau 2014 metais AKKSC auklėtinis vyko į savo pirmąjį pasaulio čempionatą Kazachstane. Po metų daugkartinis Lietuvos čempionas dalyvavo planetos pirmenybėse JAV Hjustono mieste, o 2017 metais atletas spėjo pasivaržyti  Europos čempionate Splite (Kroatija) ir pasaulio čempionate Anaheime (JAV).

Įsibėgėjęs A. Šidiškis pasiekė ir geriausius asmeninius rezultatus (2018 m. planetos pirmenybėse Ašchabade (Turkmėnija) užėmė 11 vietą bei iškovojo 6 vietą 2018 m. Europos čempionate Bukarešte (Rumunija).

Buvęs AKKSC auklėtinis yra ketvirtasis nepriklausomos Lietuvos sunkiaatletis, kuris varžėsi olimpinėse žaidynėse: pirmasis buvo Povilas Vitonis, kuris 1928 m. Amsterdamo olimpinėse žaidynėse buvo penkioliktas ir nešė Lietuvos trispalvę, antrasis – Ramūnas Vyšniauskas (dalyvavo 1996 m. Atlantos, 2000 m. Sidnėjaus, 2004 m. Atėnų ir 2008 m. Pekino žaidynėse), trečiasis – Aurimas Didžbalis, kuris 2016 m. Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse pelnė bronzos medalį.

Tokijo olimpiadoje A. Šidiškis užėmė vienuoliktą vietą, o jam gražių žodžių negailėjo ir pirmasis treneris A. Ananka.

„Kiekvieno trenerio svajonė – išugdyti sportininką, kuris taptų olimpiečiu. Sykį žurnalistai manęs paklausė, kokia mano svajonė. Atsakiau – išugdyti olimpietį. Ta svajonė išsipildė šiemet.

Mano nuopelnas tas, kad auklėtinis Anykščiuose pasiekė tam tikrą lygį ir, toliau sportuodamas Klaipėdos sunkiaatlečių centre, kėlė savo meistriškumą, gerino rezultatus“, – teigė AKKSC specialistas.

A. Šidiškis per ilgametę karjerą buvo patyręs nemažai ir kuriozinių ar įsimintinų nutikimų prieš varžybas ar jų metu.

„Atsimenu, kartą važiavome į varžybas Telšiuose. Į kelią išbėgo stirna, o treneris nepastebėjęs ją partrenkė. Buvo stipriai apgadintas automobilio priekis. Jau manėme, kad viskas, varžybos baigtos ir grįšime namo. Tačiau treneriui tai nebuvo kliūtis, mes vis tiek nuvažiavome, sudalyvavome ir grįžome su medaliais.

Tuo metu nebuvo juokinga, bet dabar tai malonus prisiminimas. O šiaip per tuos metus buvo daug linksmų nutikimų, visko net neatsiminsi“, – teigė sunkiaatletis.

Kūno kultūros ir sporto dienos proga A. Šidiškis ragino jaunuosius Anykščių KKSC talentus.

„Jauniesiems sunkiaatlečiams palinkėčiau turėti kantrybės siekiant tikslų, nemesti visko, vos tik susidūrus su nesėkme. Tik atsidavimas tam, ką darai ir nuoširdus darbas atneš rezultatą“, – sakė A. Šidiškis.

Autorius:

Pasidalinkite