A. Kazakevičius: „Linkiu Anykščiams sulaukti savojo olimpiečio“ (FOTO)

 

Šią savaitę Anykščiai sulaukė išskirtinio svečio – tarptautinėje imtynių stovykloje darbuojasi Londono olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtojas Aleksandras Kazakevičius.

FOTO

Šalies sporto garsenybė, taip pat ir Panevėžio imtynių treneris Marius Baranauskas bei latvis Viačeslavas Maslobojevas, pasidalijo mintimis su akksc.lt svetaine apie užsiėmimų jauniems atletams svarbą ir sudarytas išskirtines sąlygas Anykščiuose.

„Po sekmadienį įvykusio Baltijos taurės U–15 turnyro, kuriame dalyvavo jauni sportininkai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos, nusprendėme dar surengti vaikams stovyklą.

Su mumis liko stovyklauti latviai bei estai ir labai džiugu, kad prisijungė šios šalys.

Tai – vertingi sparingo partneriai. Užsiėmimuose dalyvauja 2006 m. gimimo ir jaunesni sportininkai. Imtynininkai turi suprasti, kad jau vyksta tokie naudingi mainai tarp tokių šalių kaip Estija ir Latvija – taip jie greičiau tobulėja.

Tokia stovykla jau parodo vaikų lygį, skatina dėmesingumą, atsakingumą, nes jie visi gyvena vienoje vietoje, kaip viena šeima. Aišku, yra ir būrys trenerių – padedame vienas kitam ir prižiūrime sportininkus. Kuo daugiau tokiose stovyklose vaikai dalyvaus, tuo geriau jiems bus ateityje siekti rezultato bei patobulėti“, – sakė A. Kazakevičius, kuris išskyrė itin svarbų niuansą talentų rengime.

„Dabar jau reikia pradėti dirbti nuo itin jauno amžiaus ir žiūrėti į profesionalizmą. Galbūt treneriai tikisi, kad atletas dar spės ateityje, tačiau, kai reikia rodyti rezultatą, jau matosi, kad sportininkas atsilieka.

Todėl labai gerai, kai rengiamos tokios stovyklos ir taip vaikai greičiau supras, kaip reikia atsakingai dirbti. O tada greičiau ateis ir rezultatai“, – teigė treneris.

A. Kazakevičius visada su malonumu aplanko mūsų miestą – anot vilniečio, čia galima pajusti kitokį nei sostinėje gyvenimo tempą.

„Anykščiuose esu jau ne pirmą kartą – čia stovyklavome ir vasarą.

Galiu pasakyti, kad čia sudarytos puikios sąlygos, geri viešbučio kambariai. Vaikai patenkinti, maistas taip pat labai skanus, be to, viskas yra šalia, pavyzdžiui, stadionas.

Trečiadienį dar apsilankysime Anykščių baseine, paplaukiosime, atgausime jėgas pirtelėje. Taigi, vaikams čia tobulos sąlygos. Planuojame aplankyti įžymius turistinius objektus – muziejus, Puntuko akmenį.

Man pačiam, kaip treneriui, ši vieta yra nuostabi, „dūšios“ palaima. Anykščiuose – ramybė, o tempas – nedidelis.

Gyvenu sostinėje, ten tempas žymiai didesnis, visi žmonės kažkur skuba. O čia tokia atgaiva. Galima ir psichologiškai pailsėti bei susikaupti darbui“, – tikino A. Kazakevičius, kuris AKKSC auklėtiniams ir visam kraštui skyrė palinkėjimą.

„Tikrai yra gabių vaikų ir norėčiau, kad jų tik gausėtų. Tėveliai nebijotų atvesti savo atžalų į tokią sporto šaką kaip imtynės. Čia vaikai tobulėja visapusiškai. Linkėčiau Anykščiams sulaukti savo imtynių olimpiečio.“

Stovykloje jauniesiems talentams patarimus taip pat dalija Panevėžio sporto centro specialistas Marius Baranauskas, kuris pažymėjo mūsų mieste sporto talentų ugdymui sukurtą infrastruktūrą.

„Visų pirma, Anykščiuose yra geros sąlygos – vienos geriausių visoje Lietuvoje. Viską turime vienoje bazėje, o patys vaikai gali išeiti pasivaikščioti į miestą. Jie gali nueiti, pavyzdžiui, ir prie Puntuko akmens – visas laisvalaikis kitoks nei dideliame mieste, kur sportininkai dažniausiai lankosi parduotuvėse ar panašiose vietose. Tuo tarpu Anykščiuose yra, kur pasivaikščioti ir ką veikti laisvu laiku.

Stovykla yra reikalinga mūsų jauniesiems sportininkams –čia dalyvauja labai naudingi sparingo partneriai estai ir latviai. Tuomet būna ypač didžiulis augimas ir ypač tada, jei užsiėmimai vyksta iškart po varžybų. Taip atletai gali mokytis ir taisyti savo klaidas.

Stovykla labiau skirta ne atsistatymui, o žvelgiant į ateities kovas. Tobuliname techniką, o mums labai didelę naudą duoda Aleksandras Kazakevičius, olimpinis prizininkas. Automatiškai išauga ir vaikų motyvacija, nes ne kasdien treniruotes veda olimpinio medalio laimėtojas. “

A. Kazakevičiaus svarbą treniruočių metu išskyrė ir latvis V. Maslobojevas.

„Labai nuostabu, kad čia dirba rinktinės treneris, kuris olimpiadoje yra laimėjęs medalį. Kadangi čia dalyvauja šalių U–15 rinktinės, viską pavyksta labai greitai išaiškinti. Kol kas viskas šaunu, tiesa, dar nespėjome apžiūrėti daug vietinių objektų, tačiau trečiadienį vykstame į ekskursiją. Man labai patinka maži miesteliai, o viską aplankius, manau, bus dar nuostabiau.

Labai didelis Anykščių privalumas yra tai, kad visa treniruočių bazė – vienoje vietoje, aikštėje – du kilimai, nakvynė, maitinimas taip pat toje pačioje vietoje. Labai gerai, kad pasiruošime kartu dalyvauja latviai, estai, lietuviai bei taip galima pasikeisti treniruočių partneriais.“

Autorius:

Pasidalinkite