A. Ananka: „Lietuvai ir ypač Anykščiams penktoji G. Bražaitės vieta – istorinis pasiekimas“

 

Sunkiaatletė Gintarė Bražaitė puikiai pasirodė Europos čempionate, užėmusi Lietuvai istorinę penktą vietą.

Negana to, anykštėnė pagerino ir du Lietuvos rekordus, o įspūdingą pasiekimą sutvirtina ir tai, kad ilgą laiką sportininkė dėl koronaviruso pandemijos iššauktų suvaržymų šalyje ir užsienyje negalėjo pasitikrinti jėgų kitose varžybose.

Apie G. Bražaitės pasirodymą Rusijoje svetainei akksc.lt kalbėjo jos treneris Algirdas Ananka.

„Pasiektą rezultatą vertiname gerai. Sakytume „labai gerai“, jei Gintarė būtų iškovojusi nors vieną medalį, nes trūko labai nedaug: stūmime – 3 kilogramų, rovime – 5 kilogramų.

Dabar sportininkė kiek kremtasi, nes stigo varžybų, jose buvome dalyvavę tik pernai. Ji sako, kad galėjo išstumti ir daugiau, tuo pačiu užsimindama, kad pritrūko šalia trenerio. Kai netoliese būna žmogus, kuris žino, kas ir kaip, rezultatams tai taip pat turi įtakos.

Kad ir kaip bebūtų, penkta vieta Europoje buvo iškovota pirmą kartą Lietuvos istorijoje.

Anksčiau Gintarė buvo pasiekusi antrą vietą jaunimo (iki 23 metų) Europos čempionate, o dabar tarp suaugusių pasižymėjo penkta vieta. Galėjo pasiekti ir trečią vietą, aukščiau būtų sunkiau, bet kaip matome, galima rungtis ir dėl aukso medalio.

Čempionate tuo pačiu pagerintas ir Lietuvos rekordas stūmime – buvo 112 kg, o nuo šiol bus 118 kg. Taip pat ir dvikovės (nuo 202 kg iki 210 kg).

Gintarė – labai patenkinta dėl pasiekto rezultato stūmime, nes treniruotėje daugiausiai buvo išstūmusi 115 kg. Rovime norėjo geriau, šiek tiek pritrūko. Kai kalbėjome, ji sakė, kad nepagavo gero judesio. Kai treneris šalia, tada jai pasakoma iš šono ir paaiškinama. Minėjo, kad štanga buvo „lengva“ ir tai laimės dalykas – jei gerai pataikai, viskas gerai ir klojasi.

Įvertinus pasiruošimo sąlygas t.y. kad labai trūko varžybų, galima sakyti, kad ji tikrai gerai sukovojo. Lietuvai ir ypač Anykščiams penkta vieta – istorinis pasiekimas. Praeityje Arnas Šidiškis buvo patekęs į pajėgiausių atletų šešetuką Europos čempionate, taigi, Gintarė dabar lenkia visus anykštėnus“, – sakė A. Ananka, kuris kalbėjo ir apie būsimus planus.

„Į Lietuvą ji grįš šeštadienį, tačiau dar turės pernakvoti Klaipėdoje, o Anykščius pasieks sekmadienį.

Dabar artimiausios varžybos – Lietuvos čempionatas, kuris vyks liepos pradžioje Telšiuose. Galbūt mes pabandysime naujoje svorio kategorijoje gerinti šalies rekordus.

Jei Lietuva gautų kelialapį, vasarą Gintarė dalyvautų ir olimpinėse žaidynėse. Rudenį turėtų vykti ir pasaulio čempionatas. Taigi, varžybų bus, svarbu, kad pasisektų išvengti traumų.“

Autorius:

Pasidalinkite