„KKSC-Elmis“ neišsaugojo persvaros prieš kauniečius

Anykščių „KKSC-Elmiui“ (1/9) besibaigiančių metų pergalingai užbaigti nepavyko. Ramūno Šližio auklėtiniai Regionų krepšinio lygos (RKL) dešimtojo turo rungtynėse po atkaklios kovos 58:65 (9:17, 19:11, 20:15, 10:22) namuose nusileido Kauno krepšinio akademijos „Snaiperio“ komandai (3/7).

Rungtynės prasidėjo Evaldo Kazokaičio taškais iš vidutinio nuotolio, netrukus prie jo prisijungė bendraklubiai, kurių dėka „Snaiperis“ spurtavo 0:9. Tuo tarpu „KKSC-Elmis“ strigo puolime, kol galiausiai Paulius Leonavičius pralaužė ledus pataikydamas iš po krepšio (2:9). Tačiau šeimininkų problemos nesibaigė, svečiai iš Kauno pelnė dar keturis taškus be atsako ir susikrovė dviženklę persvarą (2:13). Kėlinio pabaigoje anykštėnams pavyko įsivažiuoti puolime, o tuo pačiu sėkmingiau sužaisti ir gynyboje, viso to rezultatas – deficitas sumažintas iki vienaženklio. Ketvirtį Ramūno Šližio auklėtiniai užbaigė turėdami aštuonių taškų atsilikimą (9:17).

Antrasis kėlinukas prasidėjo sėkmingu varžovų epizodu puolime, kuris leido susigrąžinti dviženklę persvarą (9:19). Tada lyderio vaidmens anykštėnų gretose ėmėsi Žygimantas Žiukas, o prie jo prisijungė ir savo snaiperio etiketę pademonstravo Tautvydas Jodelis, įsmeigdamas tolimą metimą, taip sumažindamas varžovų taškų atsargą iki trijų (16:19). Įsivažiavę „KKSC-Elmio“ krepšininkai pristabdė nuo pat rungtynių pradžios į priekį šovusius „Snaiperio“ atstovus, o septintąją ketvirčio minutę Edgaro Bartaševičiaus  tritaškis išlygino rezultatą (23:23). Likusį kėlinio laiką komandos rungtyniavo taškas į tašką, o į ilgąją pertrauką taškų pranašumo neišsinešė nė viena ekipa (28:28).

Iš pasitarimo sugrįžusiems R. Šližio auklėtiniams pavyko sužaisti dar geriau ir prabėgus trims minutėms G. Šniaukštas įmetė dviejų taškų vertės metimą ir išvedė Anykščių klubą į priekį (32:31). Kapitono įkvėpti šeimininkai pasileido į priekį, o T. Jodelis dominavimą puolime paženklino tritaškiu metimu suteikusiu „KKSC-Elmiui“ rekordinę dešimties taškų persvarą (43:33). Per likusį ketvirčio laiką Kęstučio Matulaičio auklėtiniai šiek tiek atsigavo, tačiau tai persvaros iš Anykščių klubo neatėmė (48:43).

Lemiamo ketvirčio metu užvirė tikras mūšis, prastą trečiąjį kėlinį sužaidę kauniečiai kilo į šturmą, sumažino „KKSC-Elmio“ įgytą persvarą iki dviejų taškų (54:52), o neilgai trukus M. Klezys realizavo dvitaškį, kuris išlygino rungtynių rezultatą (54:54). Deficitą panaikinęs „Snaiperis“ po M. Stankevičiaus taškų iš vidutinio nuotolio perėmė iniciatyvą, kelis kartus sėkmingai puolė, padidino skirtumą ir geros gynybos dėka neleido „KKSC-Elmiui“ atsitiesti iki pat finalinės sirenos. Kauno klubas išsivežė pergalę iš Anykščių (58:65). Tai jiems buvo jau trečioji pergalė čempionate, tuo tarpu vos kartą triumfavę anykštėnai patyrė devintąjį pralaimėjimą ir išliko priešpaskutinėje B grupės vietoje.

„KKSC-Elmis“: T. Jodelis ir G. Šniaukštas (6 atk. kam.) po 11 taškų, Ž. Žiukas (9 rez. perd., 9 atk. kam.) 10 taškų, E. Bartaševičius 8 taškai.

„Snaiperis“: E. Kazokaitis (8 atk. kam.) 20 taškų, K. Kubilius (9 atk. kam., 5 rez. perd.) 18 taškų, M. Klezys (13 atk. kam) 15 taškų, M. Stankevičius (8 atk. kam.) 12 taškų.