„KKSC-Elmis” namuose neatsilaikė prieš lyderius

Praeityje Anykščių „Volupiui“ atstovavusių Deimanto Pavlovskio ir Gedimino Povilausko sugrįžimas į Anykščius pažymėtas Anykščių „KKSC-Elmio“ (1/8) pralaimėjimu prieš vilniečių vedamą „Stekas-Rivilė“ (8/1).

Regionų krepšinio lygos (RKL) devintojo turo rungtynėse Ramūno Šližio auklėtiniai namuose 63:93 (14:15, 7:19, 23:28, 19:31) nusileido Vilniaus „Stekas-Rivilė“ komandai.

Pirmuosius rungtynių taškus baudos metimu realizavo Donatas Janavičius, taip išvesdamas į priekį svečius (0:1).

Anykštėnų taškų teko palaukti, tačiau iš toli pasižymėjęs Tautvydas Jodelis ne tik nukirpo varžovų įgytą persvarą, bet ir išvedė „KKSC-Elmį“ į priekį (3:2). Sėkmingas šeimininkų epizodas netrukus sulaukė atsakymo – Gediminas Povilauskas reidu į baudos aikštelę rezultatą persvėrė, o D. Janavičius pridėjęs dar vieną taiklų metimą iš po krepšio atitolino vilniečius (3:6).

Su varžovų primestu žaidimu nesusitaikę Ramūno Šližio auklėtiniai neleido grupės lyderiams atitolti ir po Pauliaus Leonavičiaus pelnytų taškų su pražanga išlygino rezultatą (6:6). Nuo pirmųjų sekundžių užvirusi atkakli kova tęsėsi visą pirmąjį ketvirtį, kurį laimėjo sėkmingiau pabaigą sužaidę „Stekas-Rivilė“ krepšininkai (14:15).

Antrojo kėlinio pradžia sėkmingiau susiklostė vilniečiams, kurie po Tautvydo Vyšniausko dvitaškio įgijo trijų taškų persvarą (14:17). Savo ruožtu T. Jodelis „KKSC-Elmio“ taškus atidarė pataikydamas vieną iš dviejų baudos metimų, tokiu būdų sušvelnindamas skirtumą iki vieno dvitaškio (15:17).

Vos vieną pralaimėjimą RKL čempionate patyrę varžovai kėliniui persiritus į antrąją pusę įjungė aukštesnę pavarą ir padidino atotrūkį iki septynių taškų (15:22). Negana to, ketvirčiui einant į pabaigą įgijo dviženklę persvarą (21:32).

Paskui A. Viparto vadovaujamos Vilniaus komandos greitas atakas nespėjęs „KKSC-Elmis“ į ilgąją pertrauką išsinešė rekordinį trylikos taškų deficitą (21:34).

Po pasitarimo rūbinėje sugrįžę anykštėnai sugebėjo reabilituotis ir sugrąžinti intrigą. Nors pirmosios ketvirčio minutės ir nebuvo itin sėkmingos, bet Ignas Raščius smeigė tolimą metimą (27:40), kuris įkvėpė į priekį varžovus paleidusius „KKSC-Elmio“ krepšininkus kovoti. Padidinę apsukas puolime anykštėnai sugebėjo sumažinti atsilikimą iki vienaženklio skaičiaus, po taiklaus Ž. Žiuko dvitaškio komandas skyrė septyni taškai (37:44). Tačiau sėkmingas R. Šližio auklėtinių pasirodymas nutrūko ir tuo pasinaudoję vilniečiai ne tik susigrąžino didžiausią turėtą persvarą, bet ją ir padidino (41:60).

Lemiamame ketvirtyje niekas nesikeitė, „Stekas-Rivilė“ krepšininkai ir toliau bėgo, o anykštėnai – klydo. T. Vyšniauskas pelnydamas pirmuosius kėlinio taškus vilniečiams sukrovė triuškinamą persvarą (44:64). A. Viparto kariauna toliau didino atotrūkį, o susitikimą užbaigė įgydama trisdešimties taškų persvarą bei iškovodami aštuntąją pergalę RKL čempionate (63:93).

„KKSC-Elmis“: G. Šniaukštas (6 atk. kam.) 19 taškų, T. Jodelis 13 taškų, Ž. Žiukas (12 rez. perd., 6 atk.kam.) 12 taškų.

„Stekas-Rivilė“: T. Vyšniauskas 27 (11 atk. kam.) taškai, D. Pavlovskis (6 atk. kam.) 26 taškai, D. Janavičius 21 taškas, G. Povilauskas (21 atk. kam.) 14 taškų.