Gintarė Bražaitė – Europos jaunimo sunkiosios atletikos vicečempionė! (FOTO, VIDEO)

viceeKlaipėdoje spalio 9 dieną Europos jaunimo (iki 20 metų ir iki 23 metų) sunkiosios atletikos čempionate, merginų jaunimo (iki 23 metų) grupės svorio kategorijoje iki 75 kg vicečempionės titulą iškovojo Gintarė Bražaitė.

„Rovimo“ rungtyje G. Bražaitė išvengė klaidų. Ji sėkmingai atliko visus tris mėginimus, o paskutiniu bandymu iškėlė 96 kg svorį bei iškovojo „mažąjį“ sidabro medalį.

Kaip ir tikėtasi, dominavo rusė Lyasyan Machijanova. Ji savo pasirodymą pradėjo tuomet, kai visos kitos atletės jau nebeturėjo bandymų.

Rusė nesunkiai iškėlė 110 kg ir aplenkė visas varžoves. Trečia šioje rungtyje buvo turkė Assiya Ipek su 90 kg. Antrojoje – „stūmimo“ – rungtyje lietuvė atliko vieną nesėkmingą bandymą, tačiau svarbiausiu momentu neklydo ir iškėlė 114 kg sveriančią štangą. Tai jai garantavo „mažąjį“ bronzos medalį.

Taip pat 114 kg iškėlė mažiau nei lietuvė svėrusi turkė Hatice Demirel, o nugalėjo L.Machijanova su 125 kg.

Dvikovėje G.Bražaitė surinko 210 kg ir pasidabino sidabro medaliu. Lietuvę aplenkė L.Machijanova (228 kg), o bronza atiteko A.Ipek (203).

Vaikinų jaunimo (iki 23 metų) grupės svorio kategorijoje iki 105 kg aštuntąją vietą iškovojo Mindaugas Janulis. Mindaugas išrovė 130 kg ir išstūmė 155 kg. Dvikovėje surinko 285 kg.

Sportininkus treniruoja Anykščių Kūno kultūros ir sporto centro sunkiosios atletikos treneris Algirdas Ananka.