G.Titenis sėkmingai pasirodė varžybose Romoje

titenisŠeštadienį Romoje tęsiasi 51-asis „Sette colli“ plaukimo turnyras olimpiniame (50 m) baseine. Antrą varžybų dieną finaliniuose plaukimuose dalyvavo trys lietuviai – Rūta Meilutytė, Giedrius Titenis ir Danas Rapšys.

Pirmasis kovą dėl medalių pradėjo 19-metis D. Rapšys. Vis tik jis 100 metrų plaukimo nugara finale liko per žingsnį nuo bronzos – ketvirtas finišavęs lietuvis distanciją įveikė 55.17 sek. ir nuo trečią vietą užėmusio italo Christopherio Ciccarese (55.08) atsiliko vos 0.09 sek.

Aukso medaliu pasipuošė Vokietijos plaukikas Janas-Philipas Glania (54.88), sidabrą iškovojo italas Simone Sabbioni (54.96).

Atrankos varžybose D. Rapšys užfiksavo septintą laiką – 55.84 sek.

Po valandos į baseiną įšoko pasaulio, Europos ir olimpinė čempionė bei rekordininkė R. Meilutytė, kuri lengvai laimėjo savo mėgstamos rungties, 50 metrų plaukimo krūtine, finalą. Distanciją lietuvė įveikė per 29.90 sek. ir pagerino čempionato rekordą.

Antrą vietą užėmė švedė Jennie Johansson (30.56), trečią – Olandijos plaukikė Moniek Nijhuis (31.08).

Atrankoje plaukikės pagal užfiksuotą laiką išsidėstė identiškai. Tąkart R. Meilutytės laikas buvo 30.13 sek.

Netrukus moterys plaukimo takelius užleido vyrams – 50 metrų plaukimo krūtine finale dalyvavo ir Giedrius Titenis. Jame lietuvis sienelę palietė trečias ir iškovojo bronzos medalį. Jo laikas – 27.66 sek.

Čempionu tapo italas Andrea Toniato (27.46), sidabrą iškovojo Pietų Afrikos plaukikas Giulio Zorzi (27.58).

Kvalifikaciniuose plaukimuose G. Titenis buvo užfiksavęs antrą laiką – 27.40 sek. – tai naujas Lietuvos rekordas.

„Sette colli 2014“ varžybose iš viso dalyvauja penki Lietuvos plaukikai.