Anykščių “KKSC-Elmis” iškovojo pirmąją pergalę RKL lygoje (FOTO)

Regionų krepšinio lygos B diviziono penktojo turo rungtynėse Anykščių „KKSC-Elmis“ (1/4) namuose po atkaklios kovos 67:62 (15:12, 18:17, 15:13, 19:20) įveikė Alytaus „SRC-Dzūkiją“ (1:4). Anykštėnams tai buvo pirmoji pergalė čempionate.

FOTO

Pirmojo kėlinio taškų sąskaitą atidarė Elvinas Bartusevičius išprovokavęs anykštėnų pražangą ir stojęs mesti baudų.

Pataikęs vieną iš dviejų jis išvedė „SRC-Dzūkiją“ į priekį (0:1). Aikštės šeimininkai atsakė tuo pačiu, o sėkmingai apsigynę nubėgo į greitąjį puolimą, įmetė tritaškį ir išsiveržė į priekį (4:1). Įpusėjus kėliniui Haroldas Rokas taikliu metimu iš vidutinio nuotolio išvedė svečius į priekį (8:9). Ramūno Šližio auklėtiniai į tai atsakė dar vienu tolimu metimu, jo autorius – Tautvydas Jodelis (11:9). Iki kėlinio pabaigos likus minutei E. Bartusevičius pelnė taškus iš po krepšio ir išlygino rungtynių rezultatą (12:12). Dominykas Vanagas prasiveržimu pelnė du taškus ir vėl išvedė anykštėnus į priekį. Pirmasis kėlinys baigėsi (15:12).

Antrasis kėlinys prasidėjo Gaudvino Šniaukšto reidu į baudos aikštelę, šie taškai „KKSC-Elmiui“ suteikė rekordinę penkių taškų persvarą (17:12). Tačiau tada svečiai iš Alytaus sužaidė sėkmingą atkarpą 0:6 ir po E. Bartusevičiaus tritaškio pirmą kartą antrame ketvirtyje išlygino rezultatą (20:20), o po to sekęs sėkmingas epizodas gynyboje svečiams leido užpulti ir išsiveržti į priekį (20:22). Anykštėnų gretose iniciatyvos ėmėsi komandos kapitonas G. Šniaukštas, jo taiklus metimas iš vidutinio nuotolio vėl išlygino rungtynių rezultatą (22:22). O septinąją antrojo kėlinio minutę Jonas Banys išvedė šeimininkus į priekį (24:22). Tada sekė sėkminga P. Juodelio atkarpa, jis pataikė du tolimus metimus ir suteikė Anykščių komandai saugesnę aštuonių taškų persvarą (32:24). Iki ketvirčio pabaigos likus sekundei M. Pocevičius išprovokavo pražangą ir stojo mesti trijų baudos metimų, pataikęs du jis priartino svečius iš Alytaus per keturių taškų atstumą (33:29).

Trečiajame ketvirtyje pirmuosius taškus pelnė „SRC-Dzūkijos“ krepšininkai, taiklus M. Pocevičiaus dvitaškis dar labiau sumažino R. Šližio auklėtinių persvarą (33:31). Įpusėjus kėliniui sekė dar viena puiki T. Jodelio atkarpa, anykštėnas pataikė du tritaškius iš eilės ir suteikė „KKSC-Elmio“ komandai saugesnę devynių taškų atsargą (44:35). Ties tuo įsišaudęs puolėjas savo pasirodymo nebaigė, iki ketvirčio pabaigos likus kiek daugiau kaip dviems minutėms atsilaisvino nuo varžovo ir smeigė dar vieną tolimą metimą anykštėnų rekordinės persvaros rodiklį padidindamas iki dešimties taškų (47:37). Arenos šeimininkams dar labiau atitolti nepavyko, svečiai po spurto 0:4 priartėjo per šešių taškų atstumą (47:41). Per likusį kėlinio laiką komandos apsikeitė sėkmingomis atakomis, o anykštėnai išlaikė tą patį šešių taškų pranašumą (48:42).

Ketvirtojo kėlinio pirmuosius taškus pelnė „SRC-Dzūkijos“ atstovas L. Balkūnas (48:44). Pirmojoje kėlinio pusėje komandos keitėsi sėkmingomis atakomis, o R. Šližio kariaunai pavyko susigrąžinti aštuonių taškų persvarą (52:44). Įpusėjus kėliniui į greitąjį puolimą išbėgęs M. Pocevičius sulaukęs komandos draugo perdavimo, pelnė taškus iš po krepšio ir sumažino savo komandos deficitą iki šešių taškų (52:46). Vos tik „KKSC-Elmio“ persvara pradėjo tirpti lyderio vaidmens ėmėsi tas pats T. Jodelis įmetęs dar vieną tritaškį ir sugrąžinęs aštuonių taškų persvarą (56:48). Iki kėlinio pabaigos likus dviem minutėm svečiai ginklų nesudėjo ir dar kartą sugrįžo į kovą dėl pergalės nukirpdami šeimininkų turėtą persvarą per puse (59:55). Iki kėlinio pabaigos likus 40 sekundžių A. Sakavicko dvitaškis svečių deficitą sumažino iki trijų taškų (63:60), tačiau tada „KKSC-Elmio“ gretose išsiskyrė G. Šniaukštas pelnydamas dviejų taškų vertės metimą ir suteikdamas penkių taškų persvarą (65:60). Rungtynės baigėsi pirmąja anykštėnų pergale (67:62).

„KKSC-Elmis“: T. Jodelis (5 atk. kam.) 24 taškai, G. Šniaukštas (13 atk. kam., 2 rez. perd.) 16 taškų, J. Guobužas (7 atk. kam.) 9 taškai.

„SRC-Dzūkija“: E. Bartusevičius (11 atk. kam., 2 rez. perd.) 16 taškų, M. Pocevičius (6 atk. kam.) 15 taškų, H. Rokas 12 taškų.